Így néz ki a Föld a Holdról nézve: látványos felvételeken mutatták meg
Csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy a Holdról is szemlélhessék a Földet, de talán ez a videó kicsit segít jobban megérteni az égitestek mozgását.

- Ezen a testrészen hamarabb mutatkoznak meg az öregedés jelei, mint az arcon: minden, amit a kézbőr ápolásáról tudnod kell »
- Serkenti az emésztést és hosszan eltelít: friss, gyümölcsös smoothie, ami segít beindítani a fogyást »
- Vibráló, vidám külsőt kölcsönöz a nyári szoknyadivat: színes darabok árakkal »

- Soma lányának esküvői fotója: a 29 éves Hanna különleges menyasszony volt
- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Kvíz! Átmennél most az elsősegélyvizsgán? 8 kérdés, amire nem csak a jogsi miatt kell tudni a választ
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- 22 évesen vesztették életüket a magyar sziámi ikrek: kegyetlenül kihasználták, vásárban mutogatták őket
A Hold teleszkóppal, kamerán keresztül vagy egyszerűen szabad szemmel is jól látható, de ennél közelebb csak nagyon kevesen kerülnek az égitesthez. Gondolkodtál már azon, hogy vajon a Föld milyen lehet a Holdról szemlélve?
James O'Donoghue bolygókutató innovatív megoldással mutatja meg a különös látványt, ami talán sokkal közelebb hozhatja az embereket az űr világához, és segítségével megérteni is könnyebb lesz, mi történik körülöttünk.
Látványos videón a Hold és a Föld kapcsolata
O'Donoghue korábban a NASA munkatársaként dolgozott, jelenleg Japánban él, és a JAXA űrügynökségnél kutat. Egyik legutóbbi projektjénél a Hold topográfiájának képgyűjteményét állította össze - a NASA adatai és a holdjárók információi alapján -, számítógéppel generálva és megjelenítve azt. Ennek eredményeként mindenki megcsodálhatja, hogyan is néz ki a Föld a Hold szemszögéből.
Made in isolation, depicting isolation. Here's how Earth looks from the Moon & how Moon looks from Earth, April 2020: showing accurate phases and rotations. CGI based on real NASA imagery, lunar topography (exaggerated for fun), using NASA data (see it 4K https://t.co/EQ2fdR0u95) pic.twitter.com/YwO6GG5B4D
— Dr James O'Donoghue (@physicsJ) April 19, 2020
A végeredmény egy nagy felbontású videó lett, amelyet egy műhold földi kilátásának lencséjén keresztül mutatnak be. A mozgókép a Föld és a Hold egymás melletti perspektíváját jeleníti meg, amint az egész 2020-as áprilist végigkövetik. A videón minden képkocka 15 percnyi rögzített felvételből áll össze.
A tudós által készített felvétel a világon az első, ami a bolygónk és a Hold látványát és perspektíváit ilyen módon dolgozza fel. Célja az volt, hogy megmutassa a nagyközönségnek a Hold különböző fázisait, beleértve a Föld körüli forgási mintáit is. Reméli, hogy a videó valóban kiemeli a Hold különböző méreteit és szögeit forgása során, egyedi nézőpontot kínálva a nézőknek.
Kvíz! 8 könnyűnek tűnő kérdés a világűrről, amire nem is olyan egyszerű válaszolni
Ha érdekel a világűr, ez a kvíz tetszeni fog!
(Borítókép forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- űrkutatás
- tudomány