Nagyon különös dolgot mosott a partra a tenger: a hatóságok is tanácstalanok

A japán hatóságok egyelőre nem tudják, hogy mi lehet a tárgy funkciója.

Fémgömb a Japán tengerparton

Egy körülbelül másfél méter átmérőjű, rozsdás fémgömböt találtak a Japán Hamamatsu városának egyik tengerpartján. 

A japán hatóságok egyelőre nem tudják, hogy mi lehet a tárgy funkciója, de a tűzszerészek biztonságosnak nyilvánították.

Fémgömb a Japán tengerparton

Egy tengerparton sétáló nő vette észre a különös gömböt, és azonnal értesítette a hatóságokat. A kiérkező rendőrök riasztották a tűzszerészeket, akik arra jutottak, hogy a gömb belül üres, és nem tengeri akna. Bár a furcsa gömb nem tűnik veszélyesnek, a hatóságok egy 200 méter sugarú körben lezárták a partszakaszt. 

A japán hatóságok továbbra sem tudják, hogy mi lehet a tárgy, de nincs okuk azt feltételezni, hogy egy, az utóbbi hetekben több ország fölött feltűnt ballonokhoz hasonló eszközről van szó, amelyet Észak-Korea vagy Kína küldött, írja a HVG a The Guardian cikke alapján.

A közösségi médiában is futótűzként terjednek a furcsa eszközről készült felvételek. 

A hatóságok elküldték a védelmi erőknek és a parti őrségnek a gömbről készült fotókat további vizsgálatra. 

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Rátaláltak az egyik első vízöblítéses WC-re: fotón a különös eszköz

Megtalálták a világ egyik legősibb vízöblítéses vécéjét Kínában az ország északi részén található Jüejang palotakomplexumában.

Rátaláltak az egyik első vízöblítéses WC-re: fotón a különös eszköz

Kínában akadtak rá a különös leletre.

Elolvasom

Borítókép: Getty Images Hungary

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük