Vannak történészek, akik szerint jelenleg 1724-et írunk - Ezzel magyarázzák a felvetést
Kissé zavaros a történészek felvetése, ami szerint még csak 1724 van.
Egyes történészek és a fantomidő hipotézis hívői úgy látják, valami nem stimmel az évszámok körül, és szerintük jelenleg 1724 van a mindenki által jól ismert 2021 helyett.
Az állítás a ’90-es években indult német történészektől, és azóta is próbálják alátámasztani a felvetést. Az IFLScience nevű szórakoztató tudományos oldal viszont felsorakoztatta az ellenérveket is, amik alapján teljesen kizárható, hogy tényleg csak 1724 lenne.
Ez a történészek magyarázata az elméletre
1582-ben XIII. Gergely pápa bevezette a ma is használt Gergely-naptárat. Ezt megelőzően a római világ és Európa nagy része a Julius Caesar által Kr. e. 48-ban javasolt Julián-naptárat használta. Annak érdekében, hogy megpróbálja összekapcsolni a naptárt a szoláris évvel - vagyis azzal az idővel, amely alatt a Föld forog a Nap körül -, a Julián-naptárban négyévente szökőév volt, amelyben egy további napot adtak hozzá.
A probléma az volt, hogy mivel a tényleges szoláris év 365,242199 napnak felel meg, a Julián-naptár 128 évente egy napot nyert. Ennek figyelembevételével a Gergely-naptár bevezetésekor Gergely pápának 13 nappal kellett volna elmozdítania a dátumot - ám ő csak tízzel tolta el.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A német történészek szerint ez a három nap elcsúszás olyan kulcsfontosságú volt, hogy valójában mára már ez 300 éves mínuszt jelent, vagyis feltételezéseik szerint nagyjából az egész középkor kimaradt. Erre pedig egészen furcsa magyarázatokat is adtak.
Nem létezett a középkor?
Először Heribert Illig vázolta fel 1991-ben az elméletet, majd dr. Hans-Ulrich Niemitz 1995-ben kibővítette a fantomidő hipotézisét. A tudósok azt állítják, hogy sokkal több bizonyíték van a középkor hiányára, mint csak egy pápa, aki elvétette a számolásokat. Niemitz a témával foglalkozó cikkében rámutat arra, hogy ez idő alatt nincs előrelépés a Nyugaton, nincsenek nyilvántartások olyan nagy eseményekről, mint például az iszlám terjedése a Közel-Keleten, és a hirtelen eltűnés, majd a zsidó emberek újbóli megjelenése Kr. e. 711-1096 között.
Bár tényleg sokan vannak, akik szerint valós az állítás, és tényleg csak 1724-et írunk, az igazság az, hogy bár valóban hibát vétett a pápa a számolásoknál, ez nem azt jelenti, hogy kimaradt volna egy egész középkor. Ráadásul az emberiség hihetetlenül jó nyilvántartással rendelkezik a csillagászati eseményekről, amik önmagukban megcáfolhatják az elméletet.
A 2021-es év kedvenc naptárja lesz: a szexi tűzoltók visszatérnek
Az ausztrál tűzoltók a 2021-es naptárhoz is ledobták a textilt.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- rendőrség
- jótékonyság