Ha fent vagy a Facebookon, téged is figyelnek: bizarr tények
Lehet, hogy a Facebook nem az, aminek látszik? Íme, néhány gyanús körülmény.
Hogyan is lehetne könnyebben és hatékonyabban megfigyelni az embereket, mint egy olyan közösségi oldal segítségével, ahol ők maguk osztják meg bizalmas adataikat?
A Facebook már egy ideje uralja az internetet, így nem meglepő, hogy az összeesküvés-elméletek is beindultak. Ám van néhány tény, ami tényleg gyanakvásra adhat okot.
Figyelik a böngésződet
Az senki számára nem titok, hogy ha belépsz a facebookos fiókodba, a rendszer megjegyzi azt, hogy miket csináltál a közösségi oldalon. Ám kevesebben vannak tisztában azzal az információval, ami körülbelül két éve szivárgott ki.
Ha ugyanis szörfözöl egy kicsit az ismerőseid adatlapján, megnézel néhány dolgot az üzenőfalon, vagy kedvelsz pár fotót, majd bezárod a lapot, és más oldalakat kezdesz el nézegetni, az nem jelenti azt, hogy a megfigyelés befejeződött.
A Facebook azt követően is figyeli az internetes tevékenységedet, hogy bezártad - még akkor is, ha ki is jelentkeztél a fiókodból. A böngésződ ugyanis a szerver kérésére eltárolja a sütiket, amelyeket a következő belépésnél vissza is küld, és ez alapján máris beazonosíthatóvá válsz.
Visszaellenőrizhető az IP-címed, az általad látogatott weboldalak címe, de még a képernyőfelbontás is. Ami ennél is aggasztóbb, hogy már akkor is nyomon követhető vagy, ha nincs is facebookos fiókod. Elég, ha egy olyan oldalra tévedsz, ahol a regisztrációkor lehetőség van rá, hogy a facebookos felhasználóddal lépj be.
Furcsa egybeesések
Amellett, hogy a Facebook megfigyeli az internetes tevékenységedet, további jelek is utalnak rá, hogy a közösségi oldal nem csak kapcsolattartás céljából jött létre. A befektetők között ugyanis több olyan névvel találkozhatsz, akiknek korábbi munkahelyei gyanakvásra adnak okot. Az Accel Partners cég például 12,7 millió dollárral támogatta az oldalt.
A cég vezetője James Breyer, aki szoros kapcsolatot ápol a CIA-val, és tagja volt az NVCA, vagyis a Nemzetközi Kockázatitőke Társaság igazgatótanácsának. Szintén ebben a munkakörben tevékenykedett Gilman Louie, aki a CIA által alapított In-Q-Tel igazgatója. Ettől a cégtől került ki dr. Anita K. Jones, aki korábban az Amerikai Védelmi Minisztériumban dolgozott vezető fejlesztőként.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A legtöbb, amit tehetsz
Több módszerrel is védekezhetsz a megfigyelés ellen. Használhatsz több böngészőt: egyet kifejezetten a Facebook nézegetése céljából, egyet pedig minden másra. Töröld ki a sütiket, amilyen gyakran csak tudod, vagy teljesen tiltsd le őket. Az inkognitó módban való internetezés is segíthet, vagy kipróbálhatsz különböző hirdetésblokkoló szoftvereket is.
OLVASD EL EZT IS!
- jogok
- munkahely
3 dolog, amihez a főnöködnek semmi köze: törvényt szeg vele
- internet
- biztonság