Bejelentették: így zajlanak majd a érettségi vizsgák 2020-ban Magyarországon
Friss hírek érkeztek a 2020-as érettségi vizsgákról.
Nem tartják meg 2020-ban a szóbeli érettségi vizsgákat, a tanulóknak kizárólag az írásbeli teszteket kell megírniuk - jelentette be Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra a csütörtök délelőtti kormányinfón. Nem lesz lehetőség előrehozott érettségire sem, csak a felvételizni kívánó végzősök vizsgázhatnak: ez 83 ezer tanulót jelent.
Az idei érettségi vizsgák 2020. május 4-én kezdődnek, és várhatóan két hétig tartanak majd. Csak olyan esetekben rendelhetnek el szóbeli vizsgát, ahol az írásbelire valamiért nem volt lehetőség. Egy teremben egyszerre legfeljebb tíz ember tartózkodhat, egymástól legalább másfél méterre. A vizsga nem kötelező: ha valaki halasztani szeretne, ősszel pótolhatja.
Elfogadták a javaslatot
Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, az oktatási akciócsoport múlt csütörtökön hozta nyilvánosságra a javaslatot, miszerint idén csak az írásbeli érettségi vizsgákat tartanák meg, szóbeli és gyakorlati vizsgákat nem szerveznének, amivel felére csökkenthető a vizsgaesemények száma, és valamennyi 14 nap alatt lebonyolítható.
A nemzetközi helyzetre térve az államtitkár beszámolt arról is, hogy az európai országok vagy az év végi eredményekből számított jegyekkel adják ki az érettségi bizonyítványt, vagy technikailag egyszerűsítik, rövidítik vagy elhalasztják a vizsgákat.
Kedden a Magyar Rektori Konferencia is jelezte, hogy egyetért az akciócsoport javaslatával. Az MTI-hez eljuttatott közleményükben akkor azt írták, az MRK támogatja, hogy amint a járványügyi helyzet lehetővé teszi, a felvételiző diákok kezdjék meg az írásbeli érettségi vizsgákat, a szóbeliket pedig töröljék az idei rendes érettségi időszakában. Ugyanakkor hozzátették: az érettségi vizsgák megszervezésekor kiemelten fontos ügyelni a diákok és a tanárok egészségének minél nagyobb fokú biztonságára.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Szintén kedden a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt mondta: az egészség védelme az elsődleges szempont az érettségi lebonyolításában, ezért a vizsga módját és időpontját a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzsnek kell meghatároznia. Horváth Péter az érettségit szervező igazgatóktól azt kérte, gondolják át, hogyan tudják a beléptetést a lehető legkevesebb érintkezéssel megoldani, valamint biztosítsák a gyermekeknek és a pedagógusoknak a szükséges védőfelszereléseket az érettségi alatt.
Kiemelt kép: Getty Images
Friss felmérés készült a hiteltörlesztési moratóriumról
A moratórium életbe lépése után végzett online kutatás szerint a hitelszerződéssel rendelkező adósok 49%-a nem szeretne élni a törlesztési moratóriummal.
Friss felmérés készült a hiteltörlesztési moratóriumról: az adósok felénél semmi nem változik
Sokan döntöttek úgy, hogy folytatják hiteleik törlesztését.
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!