Ha tőlük kapsz SMS-t, nehogy rámenj - Ismert szolgáltatók telefonszámairól érkezhet az üzenet

Egyre nehezebb megkülönböztetni az átverő SMS-eket a valódiaktól.

Csaló SMS-ek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A csalók egyre rafináltabb módszerekkel próbálnak hozzáférni az emberek bankszámlaadataihoz. Az SMS-ben érkező átverő üzeneteket szinte már lehetetlenség megkülönböztetni a valódi értesítésektől. 

Az utóbbi időszakban megsokszorozódtak a különböző adathalász csalók. Legutóbb futárszolgálatok nevében és Netflix neve alatt küldött emailekkel és SMS-ekkel próbálták meg átverni az áldozatokat.

Ismert szolgáltatók telefonszámairól érkezhet az üzenet

Bár a korábbi csalások is sok felhasználót átvertek, ezekben még a magyartalan kifejezések, az ékezetek hiánya vagy az elgépelések miatt többségében egyértelmű volt, hogy csalásról van szó. 

GettyImages-1393786709
Fotó: Chesnot / Getty Images Hungary

A most terjedő SMS-ek szintet léptek, ugyanis teljesen megegyeznek a szolgáltatók által kiküldött eredeti üzenetek formátumával. Az egyetlen megkülönböztető jelzés az üzenetben található link.

Átverő üzenetek jöhetnek például az OTP Banktól is. Az SMS-ben található „.com” végezetű link azonban már okot adhat a gyanakvásra.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Szintén gyakori, hogy olyan telefonszámokról érkezik SMS, melyről korábban valódi szolgáltatók, például a Facebook vagy a Google már küldött a kétlépcsős bejelentkezéshez szükséges megerősítő kódokat.

Banki ügyfeleknél próbálkoznak a csalók - Olvass tovább!

Aggasztó mértékben elszaporodtak azok a csalók, akik gyanútlan emberektől próbálnak pénzhez jutni úgy, hogy valamilyen bank nevében keresik fel az áldozataikat. Mivel a pénzintézetekéhez gyakran eléggé hasonló formátumban, stílussal és logókkal ellátott e-mailekben vagy SMS-ben küldenek hamis fizetési felszólításokat, ezért sokan bedőlnek nekik.

Alattomos módszerekkel próbálkoznak a csalók: több bank ügyfeleit megkeresik

Egyre csak szaporodnak a bankok nevében elkövetett csalások, így nem árt az óvatosság.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük