Az alaszkai háromszög durvább, mint bermudai testvére - Több mint 20 ezer ember tűnt el ezen a helyen
Az eltűnésekre számos magyarázat született a paranormális jelenségektől egészen az energiaörvényig.
Az Utqiagvik, Anchorage és Juneau közötti, észak-amerikai területen 1972 óta több ezer ember tűnt el.
A rejtélyes eltűnések miatt a helyet az alaszkai Bermuda-háromszögnek nevezték el, hiszen egyelőre itt sincs valódi, kézzelfogható magyarázat a jelenségre.
Több mint 20 ezer ember tűnt el az Alaszka-háromszögben
1972-ben tették az első említést a rejtélyes észak-amerikai területről, miután egy kisrepülőgép nyomtalanul eltűnt Anchorage-ből Juneauba tartó útja során. Sem a roncsok, sem az utasok nem kerültek elő, a 325 ezer négyzetmérföldet átfogó kutatások ellenére. És ez még csak a kezdet volt, hiszen azóta több mint 20 ezer ember tűnt el ugyanezen a helyen. Köztük volt az amerikai képviselőház többségi vezetője, Hale Boggs is, aki magángépével utazott volna át a területen, de célba érni már neki sem sikerült.
Hiába indították az addigi legnagyobb kutatóakciót a megtalálására, melyben 40 katonai és 50 civil repülőgép vett részt, semmit sem találtak. Több összeesküvés-elmélet is született az eset után, melyek politikai okokból elkövetett merényletnek hitték az eltűnést, hiszen Boggs épp a John F. Kennedy halálát vizsgáló bizottságban tevékenykedett, és több ember részvételét gyanította az elnök elleni merényletben. A Boggs elleni támadás ellen szólt viszont a többi eltűnés, mely más repülőgépeken kívül turistákat és helyieket is érintett.
Többféle magyarázat született
Mint a legtöbb megmagyarázhatatlan eseménynél, itt is többen földönkívülieket sejtenek a háttérben. Erre bizonyítékként egy japán menetrend szerinti járat 1986-os jelentése szolgál, melyben a pilóták három azonosítatlan repülő tárggyal való találkozásról számoltak be. Állításuk szerint először katonai gépnek hitték ezeket, de aztán észrevették, hogy a repülők tartják velük a sebességet és furcsán mozognak, miközben fényt bocsátanak ki.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egy másik elmélet szerint hatalmas energiaörvények léteznek az Alaszka-háromszögben, amik nagyban befolyásolhatják az emberi viselkedést. A területen dolgozó kutatócsoportok szintén tájékozódási zavarról és hallucinációkról számoltak be, amik könnyen megmagyarázhatják a lezuhanásokat és eltűnéseket. Egy ennél még vadabb teória az indián legendákat veszi alapul, és egy bizonyos Kushtaka nevű lényt emleget. Szerintük a vidrához hasonló alakváltó az alaszkai erdőket járja prédáért és eltévedt embereket vesz célba.
Valódi okok a háttérben
Az eltűnésekre létezik egy tudományos magyarázat is, mely csupán a terület földrajzi adottságait teszi felelőssé. Az állandó hó, a sűrű növényzet és a kiterjedt gleccserek nagyban megnehezítik a keresést, a túrázók pedig könnyen örökre eltűnhetnek egy szakadék mélyén.
Olvass tovább - 4 éve tűnt el nyomtalanul, most besétált egy arizonai rendőrségre a fiatal lány: ezt mondta a rendőröknek
Az eltűnése helyétől több mint 1600 kilométernyire bukkant fel Alicia.
4 éve tűnt el nyomtalanul, most besétált egy arizonai rendőrségre a fiatal lány: ezt mondta a rendőröknek
Az eltűnése helyétől több mint 1600 kilométernyire bukkant fel Alicia.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)