Segítenek elhalványítani és megelőzni a pigmentfoltokat - 5 vitamin, ami belsőleg támogatja a bőr szépségét

Ezek a vitaminok segítenek felvenni a küzdelmet a pigmentfoltokkal. Belsőleg segítenek a bőr egységesítésében.

Vitaminok pigmentfoltok ellen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A pigmentfoltok kezelésére számos krém, szérum, esztétikai megoldás áll rendelkezésre, ám belsőleg, vitaminok segítségével is tehetsz a halványításukért, megelőzésükért. A barnás foltok kialakulásának hátterében a túlzott melanintermelés áll, amit sok minden okozhat, például a genetika, a hormonháztartás felborulása, a különböző irritációk vagy gyulladások, de a fényvédelem hiánya is nagyban hozzájárulhat a mennyiségükhöz, erősségükhöz.

A hiperpigmentáció megelőzésében a legfontosabb tehát a mindennapos UV-védelem, ennek hiányában a legtöbb praktika teljesen hatástalan. De ha erről gondoskodsz, és más módon, belsőleg is rásegítenél arra, hogy kevésbé láthatóak legyenek, valamint arra, hogy ne jelenjen meg még több a bőrödön, akkor vesd be a következő vitaminokat: belsőleg támogatják az egyenletes, szép bőrtónust.

Vitaminok pigmentfoltok ellen

A-vitamin

Az A-vitamin hiánya hiperpigmentációhoz vezethet, de ez alapvetően is segíthet a pigmentfoltok mérséklésében, ugyanis segít kiegyensúlyozni a Tyrosinase nevű enzim szintjét, ami pedig azt szabályozza, hogy a melanociták mennyi melanint termeljenek. Emellett pedig láthatóan simábbá, puhábbá teszi a bőrt, valamint a ráncok megelőzésében, illetve a pórusok méretének csökkentésében szintén nagy szerepe van.

Sok található belőle például az édesburgonyában, a sárgarépában, a spenótban, a zellerben és a piros kaliforniai paprikában is.

C-vitamin

Az antioxidánsokban gazdag C-vitamint szérumok formájában ajánlják a barna foltok ellen, ugyanis segít egységesebbé, ragyogóbbá és feszesebbé tenni az arcot. Belsőleg sem csak az immunrendszer erősítésében segít azonban, hanem az arc szépséget is támogatja, és segít felvenni a harcot a pigmentációval. A paprikában, a citrusfélékben, a homoktövisben, a brokkoliban, a karalábéban és a csipkebogyóban is nagyobb mennyiségben megtalálható.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

B12-vitamin

A B12-vitamin hiánya szintén okozhat hiperpigmentációt, ilyenkor jellemzően a végtagokon és a kéz-, valamint a lábujjakon jelentkeznek a foltok. A megfelelő mennyiség bevitele azonban segít elhalványítani őket, hozzájárul a bőr feszességéhez, és csökkenti a viszketést, az irritációt. Többek közt a tojás, a tonhal, a joghurt, a marhahús és a lazac is gazdag benne.

E-vitamin

Az E-vitamin az egyik legfontosabb vitamin a bőr számára, és csökkenti a melanintermelést is. Nem véletlen, hogy külsőleg, krémekben, szérumokban is javasolják a hiperpigmentáció mérséklésére. Elősegíti a sejtregenerálódást, simává, puhává és egységessé varázsolja az arcot. Gazdag antioxidánsokban, így ráncok ellen is hatásos. A természetes E-vitamin-források közé tartoznak az olajos magvak, a növényi olajok, a máj, a lazac, a tojás, az avokádó, a brokkoli és a spenót is.

+1: Glutation

Bár a glutation hivatalosan nem vitamin, hanem egy antioxidáns, egy glicinből, ciszteinből és glutaminsavból álló tripeptid, mégsem szabad kihagyni a sorból. Ez ugyanis az egyik leghatásosabb, legnépszerűbb anyag, amit a bőr egységesítésére, a pigmentfoltok halványítására használnak. Az emberi szervezetben egyébként természetes módon is jelen van, de az évek múlásával, illetve bizonyos egészségügyi problémák hatására mennyisége lecsökken. Képes a sötétebb melanint halványabbá alakítani, és mérsékli a melaninszintézist, így hatékonyan veszi fel a küzdelmet a foltok ellen.

Egyes ételek, például a spenót, az avokádó és a spárga is tartalmazzák, de az emésztőrendszerből nehezen szívódik fel, ezért fontos, hogy ha étrend-kiegészítőként vetnéd be, akkor liposzómás formájú terméket válassz.

Az A-vitamin-hiány fő tünetei a testen

Ha vitaminpótlásról van szó, a legtöbbször a C- és a D-vitaminra helyeződik a legnagyobb hangsúly, pedig más anyagok hiányára is érdemes gondolni, ugyanis ezek is komoly problémákat okozhatnak. Az alacsony A-vitamin-szint például a farkasvakságon és a szemproblémákon kívül bőrtüneteket egyaránt eredményezhet.

Az A-vitamin-hiány 4 jele a testen: a viszkető, száraz bőrtől az apró, pattanásszerű pöttyökig

Az A-vitamin-hiány nem csak szemtünetek formájában jelentkezik. A farkasvakság mellett többek közt bőrproblémákat is okozhat.

Elolvasom

(Képek: Getty Images.)

Ezt is szeretjük