A legudvariatlanabb szokások ruhavásárlás közben - Ezeket tilos lenne csinálni
Sok vásárló csinálja őket, pedig bosszantóak és illetlenek, ráadásul felesleges konfliktusokat generálnak.
Bár a ruhaüzletekben mindenki arra fókuszál leginkább, hogy megtalálja a darabot, amit keres, vagy épp alaposan körülnézzen, ennek ellenére - mivel ez is egy nyilvános, közösségi tér - itt is oda kellene figyelni az alapvető illemszabályokra.
A vásárlók sokszor egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy mások is vannak a környezetükben, és az eladókkal is nagyon durvák tudnak lenni. A következő szokások nemcsak udvariatlanok, hanem bosszantóak, és rengeteg felesleges idegeskedést, konfliktust okoznak. Ezeket mindenkinek tilos lenne csinálni.
A legudvariatlanabb szokások ruhavásárlás közben
Tolakodás, lökdösődés: akármilyen akciók vannak, a ruhabolt nem egy küzdőtér. Itt sem illik egymást arrébb lökni, betolakodni mások elé. Ha véletlenül mégis történne hasonló, vagy, mondjuk, rálépnél valaki lábára, igenis elnézést kell kérni tőle, a másiknak pedig egy „semmi baj” válasszal nyugtázni a bocsánatkérést. Sok elkerülhető vita kerekedik a hasonló szituációkból.
Agresszivitás, udvariatlan bánásmód az eladókkal: vannak vásárlók, akik úgy tesznek, mintha az eladók nem lennének ugyanúgy emberek. Velük szemben is elvárt az udvariasság - és persze tőlük is. Nem szabad követelőzni, bántó hangnemben beszélni velük, sértegetni őket, türelmetlenkedni vagy elvárni, hogy csak egy emberrel foglalkozzanak. És ha nincs éppen a kiszemelt darab, az nem az ő hibájuk.
A próbafülkében hagyni a ruhákat: amit bevisz az ember a próbafülkébe, és mégsem akarja megvenni, azt nem túl szép dolog otthagyni. A darabokat vagy az ottani pultnál lévő eladóknak, vagy a kijelölt akasztóra kell tenni. Rengeteg vásárló hagyja szanaszét a felpróbált ruhákat, extra munkát adva ezzel az ott dolgozóknak.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Kedvezményt követelni: a ruhaboltok nem olyanok, mint egy piac, itt nincs alkudozás. Ha egy termék sérült, és mégis megvennéd, esetleg kérhetsz kedvezményt, de egy ép darabból nem adhatnak, és nem is illik ilyet kérni. Ide kattintva pedig azt is megtudhatod, mit érdemes megnézni a vásárlás előtt a ruhán, hogy ne járj pórul.
Kiakadni, ha nincs visszatérítés: a pénzvisszafizetés feltételekhez kötött, és ezeket vagy meg kell kérdezni, vagy tájékozódni kell róluk az interneten, a nyugtákon. Ha nem veszik vissza a megvásárolt darabot, és nincs is leírva sehol, hogy az adott probléma miatt kellene, akkor felesleges vitatkozni az eladókkal, általában a szabályokon ők sem változtathatnak.
Ezért tedd az alkarod a farmer derekába vásárlás előtt: 4 trükk, hogy próba nélkül megtaláld a tökéletes méretet
Pár egyszerű mozdulat segítségével anélkül találhatod meg a megfelelő farmert, hogy felpróbálnád.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)