Így nem gyűrődnek meg soha a bőröndben a ruhák: 4 hihetetlenül egyszerű trükk
Ha beveted ezeket a trükköket, a bőröndben is simák maradnak a ruháid.
Gondosan kivasalod a ruháidat utazás előtt, szépen behajtogatod őket a bőröndbe, a szállodába érve viszont valahogy mégis gyűrött darabok fogadnak – ugye, neked is ismerős ez a helyzet?
Sokszor érezheted úgy, a becsomagolt ruhák saját életre keltek az út alatt, mert a gondos pakolás ellenére úgy néznek ki néhány óra után, mintha a szennyestartóból húztad volna elő őket. Ez pedig, akármennyire is szabadságon vagy nyaraláson van az ember, ugyanúgy bosszantó lehet – nem beszélve arról, amikor valaki üzleti okokból utazik. Szerencsére azonban van ez ellen a zavaró probléma ellen néhány jól bevált trükk azonkívül is, hogy mindenhová magaddal cipeld a vasalódat.
Így pakolj a bőröndbe a sima ruhákért
A legtöbben a hagyományos hajtogatós módszerre szavaznak, ám nem biztos, hogy ez a legjobb. Sokkal hatásosabb tud lenni, ha inkább felcsavarod a darabokat – nem véletlenül esküsznek erre az utazó bloggerek is. Az előkészületek ebben az esetben is úgy zajlanak, mint a hagyományos csomagolásnál: készítsd össze a ruháidat, és vasald ki őket! Aztán ha ezzel megvagy, fektesd le őket az ágyra, húzd ki simára az anyagot, majd az ujjakat hajtsd be középre! Ha kész, kezdd el őket feltekerni felülről úgy, hogy lehetőleg ne gyűrődjenek.
Miután minden darabot feltekertél, tedd őket rendezetten egymás mellé a bőröndbe ne túl lazán, de ne is túlzsúfolva. Ez a módszer a pamut egészruháknál és a felsőknél a leghatásosabb, de persze, a többinél is működik. És a legjobb, hogy így még több mindent tehetsz majd a csomagodba, hiszen kisebb helyet foglalnak majd a ruhák.
Hajtogatós módszer – kicsit másképp
Ha inkább a hagyományosabb megoldásra esküdnél, akkor is van pár apró trükk, ami segít abban, hogy szebb állapotban vedd majd elő a bőröndből a ruhákat. Ebben az esetben is vasalással kezdj, aztán óvatosan, rendezetten hajtogasd össze őket, és a különböző méreteket tedd egy-egy lezárható nejlontasakba. Például egybe a rövidujjúakat, egybe a hosszúkat, a ruhákat vagy a nadrágokat. Ha ez kész, kezdj becsomagolni úgy, hogy a legnagyobbal kezded, és a legkisebbel fejezed be. Az egyéb apróságokat, mondjuk a zoknikat, alsóneműket, ékszereket szintén tasakba tedd, hogy ne csúszhassanak szét, és ne gyűrjék össze a többi darabot.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Csomagold egymásba
Kevesen ismerik a csomagolós módszert, de a netezők szerint tényleg beválik. A lényege, hogy a kabátokkal, ingekkel és a nagyobb ruhákkal kezded, aztán lefekteted az egyiket, majd a másikat rá fejjel lefelé úgy, hogy a nyakrészük összeérjen, és a kézrészt is egymásra igazítod. Aztán jöhet így a többi is: a rövidujjúak, a nadrágok és az egyre kisebb darabok. Ha mindent összepakoltál, kezdd egymásba hajtogatni őket úgy, ahogy a videón is látod. Sokan kipróbálták, és a kommentelők szerint valóban működik is.
Töltsd ki a réseket
Bár fontos, hogy ne pakolj túl zsúfoltan, az is lényeges, hogy ne csúszhassanak szét a darabok a bőröndben, mert abban az esetben biztosan gyűröttek lesznek. Ezért az is jó megoldás lehet, ha a fenti megoldásokat vegyíted, és a szabadon maradt réseket összecsavart ruhákkal töltöd ki, hogy segítsenek mindennek a helyén maradni. Az extra kényeseket pedig a lehető legkevésbé hajtsd össze: mondjuk, egy rövid overallt a csomagod méretétől függően lehet, hogy hajtogatás nélkül is be tudsz tenni alulra.
És hogy mit tudsz tenni még a minél simább ruhákért? Szerezz be vagy készíts olyan spray-t, ami segít eltüntetni a gyűrődéseket, illetve ha odaértél a szállásra, minél hamarabb pakolj ki, és a kényes darabokat akaszd fel a szekrénybe! Ha pedig egy-egy ruha mégis ráncosabb lett a kelleténél, nyugodtan kérj a portán vasalót, hogy orvosold a problémát! A legtöbb helyen szívesen segítenek ebben.
Házi megoldások a leggyakoribb ruhagondokra
Nemcsak a gyűrődésekkel kell állandóan megküzdeni a ruhákon: a makacs dezodor- vagy alapozófolt, a kellemetlen szagok, a besárgult hónalj vagy a farmerra tapadt rágó is igen gyakori kellemetlenség. Szerencsére néhány házi praktikával ezeket is könnyen megoldhatod.
Beszürkült cipő és dezodorfolt a pólón? 10 meglepő házi trükk, ami minden ruhaproblémát megold
Nézegess képeket!
Elolvasom