Csak ilyen fésűt használj a vizes hajadra! Mutatjuk, melyik eszköz mire jó

Bár a legtöbben egyetlen fésűt használnak a mindennapok során, érdemes megismerni, hogy melyik fajta pontosan mire is való.

Fésűk és hajkefék

Habár a boltok polcain fésűk és hajkefék elképesztően széles választékával találkozhat az ember, a legtöbben egyetlen fajta mellett teszik le a voksukat, és ahhoz ragaszkodnak a mindennapok során.

Pedig nem véletlen, hogy többféle eszköz létezik, mindegyik más és más területen teljesíthet igazán jól. Az optimális hajápolás, az egészséges és esztétikus hajkorona érdekében érdemes megismerni a különböző típusokat!

Fésűk és hajkefék funkciói

A haj állapota nagyban befolyásolja a megjelenést és a hangulatot is. Az önbizalom szempontjából is sokat számít, hogy elégedett-e vele a viselője. Nem csoda, hogy sokan számos hajápolási terméket kipróbálnak, hogy javítsák a hajkoronájuk szerkezetét. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a haj rendkívül érzékenyen reagál a különböző egészségügyi problémákra, fertőzések, lázzal járó állapotok után, tápanyaghiányok esetén általában fakóbbá válik, de ami igazán aggaszthatja az embert, az az, hogy hullani is kezd. A haj minőségében a táplálkozás és a mindennapos ápolás szerepét sem szabad alábecsülni. Utóbbinak pedig részét képezi az is, hogy mikor milyen fésű vagy hajkefe után nyúlsz. Tekintsd át a legalapvetőbb típusokat a következő összeállítással!

A fodrászok általában nem ajánlják a vizes haj fésülését, mert a nedves tincsek sérülékenyebbek. Ugyanakkor adódhat olyan helyzet, hogy mégis vizesen gubancolnád ki a hajad, például, ha kondicionálót használsz. Ilyenkor, ha teheted, válassz a művelethez ritka fogú, fából készült fésűt.
Fotó: Getty Images Hungary
A göndör hajhoz is a ritka fogú fésű az ideális választás, azzal kíméletesen választhatod szét az esetleges gubancokat anélkül, hogy a tincseid elveszítenék természetes, esztétikus hullámaikat.
Fotó: Delmaine Donson / Getty Images Hungary
A vastag, gubancolódásra hajlamos hajhoz, illetve érzékeny, problémás fejbőrhöz is ideális a gömbös végű fa hajkefe.
Fotó: watid / Getty Images Hungary
A nagy méretű lapkefe a frizura gyors rendezéséhez, a csomók kifésüléséhez optimális. Néhány könnyed mozdulattal orvosolható vele a probléma, nem lapítja le a hajat.
Fotó: Witsanu Patipatamak / Getty Images Hungary
Amennyiben alapvetően egyenes a hajad, és gyakran készítesz különböző frizurákat, akkor érdemes beszerezned egy sűrű fogú, kis műanyag fésűt is, amivel precíz választékot alakíthatsz ki.
Fotó: Getty Images Hungary
A körkefét a szárítás során használd, méghozzá akkor, amikor már majdnem teljesen szárazak a tincseid. Látványra dúsabbá varázsolja a hajat, ehhez viszont fontos, hogy egyszerre kevés hajat tekerj a kefe köré, és ha biztosra mennél, csak egyszer, másként az eszköz könnyen beleakadhat a loboncba.
Fotó: Artem Stepanov / Getty Images Hungary
Ha vékony szálú és fénytelen a hajad, válassz természetes, például vaddisznósörtéből készülő, sűrű, nem túl kemény hajkefét. Ez abban is segít, hogy kevésbé zsírosodjon a hajad.
Fotó: Grace Cary / Getty Images Hungary

Egészséges és fényes hajat szeretnél? Próbáld ki ezeket a növényi olajokat!

A növényi olajok nem új találmányok, de ugyanolyan hatásosak, mint a régi időkben. Képes válogatásunkban a leghatékonyabb hajápoló olajokat mutatjuk be. 

8 szuper növényi olaj hajápolásra: serkenti a hajnövekedést, erős tincseket varázsol

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük