Ropogós kovászos káposzta házilag: jól behűtve isteni nyári savanyúság
Ne csak uborkát kovászolj a kánikulában, a káposzta is ugyanolyan finom! Tökéletes kísérője a sült és rántott húsoknak, tésztáknak.
A kovászos káposztára könnyű rászokni, és ugyanúgy kell elkészíteni, mint az uborkát. Melegben érdemes hozzáfogni, de az erős nap nem tesz neki jót. Fontos, hogy mindig az üveg tetejéig érjen a felöntőlé. Ha a kenyér kilóg, akkor könnyebben megpenészedhet. Amennyiben a káposztát éri levegő, akkor kiszárad. A maradék levet ne öntsd ki, ha szükséges, néhány nap múlva önts még belőle a káposztára.
Kovászos káposzta receptje
Hozzávalók
- 1.2 kg káposzta
- 1 szelet kenyér
- 4 gerezd fokhagyma
- 2 l víz
- 1 evőkanál bors
- 1 csokor kapor
- 2 evőkanál só
Elkészítés:
Az üveget alaposan mosd el, csepegtesd le. A káposzta külső leveleit távolítsd el, a torzsáját vágd ki, majd gyaluld le. A vizet forrald fel a sóval, és hagyd kihűlni. A káposztát lazán rakd az üvegbe, majd tedd hozzá a fokhagymát, a kaprot és a borsot, végül öntsd fel a vízzel. Tedd bele a kenyeret, és ügyelj, hogy a víz mindent ellepjen. Rakj rá egy tányért, és tedd meleg helyre.
Érleld körülbelül öt napig, majd szűrd le, és a levével együtt tedd át a káposztát jól zárható üvegekbe. A hűtőben két-három napig eláll. A káposzta levét se öntsd ki, önmagában kortyolgatva is kiváló szomjoltó.
Káposztával a tésztát is ízletesebbé teheted. Szalonnával még finomabb lesz.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció