10 vasaláskönnyítő tipp: gyorsan, egyszerűen, tökéletesen kisimulnak a ruhák
Ezekkel a praktikákkal hamarabb kész lehet a korábban unalmas és nehézkes vasalás.
A vasalás a házimunkák mumusa: monoton, aprólékos feladat, ami odafigyelést, óvatosságot, időt igényel, és sok bosszúságot okozhat.
Ha neked sem a szíved csücske, és szeretnél rajta minél gyorsabban túl lenni, jól jöhet egy-egy praktika: a következő tízet érdemes kipróbálnod.
Így gyorsabban mehet a vasalás
Mielőtt hozzákezdenél, szortírozd a ruhákat anyaguk, illetve jellegük szerint. Így nem kell folyton tekergetned a hőfokszabályozót és kivárnod, míg a megfelelőre hűl vagy melegszik a vasaló talpa. Kezdd a legalacsonyabb hőfokot igénylő darabokkal, és haladj tovább a magasabban vasalhatókkal.
Ha előre csoportosítod a vasalnivalót, és hasonló szabású ruhák, például pólók követhetik egymást, mozdulataid automatikusabbá válhatnak, mintha egy szoknyát egy nadrág, majd egy blúz követne, és mind más technikával kellene megközelítened.
A talp mindig legyen tiszta. Ellenőrizd, nincs-e rajta vízkőlerakódás vagy műszálas anyag megolvadásából származó barna folt. Ezektől ugyanis nehezebben siklik az anyagon, tehát nagyobb erőt kell kifejtened, és lassabban haladsz, és a finomabb anyagokat meg is sértheti. Ha a szennyeződés megolvad, a ruhát is összekenheti: kihűlt állapotában sóval vagy fogkrémmel is letakaríthatod. Korábbi cikkünkben több tisztítótippet is adtunk.
Ha a ruhákat vasalás előtt behinted némi vízzel, a nyirkosságnak köszönhetően sokkal egyszerűbb lesz elsimítani a ráncokat. Vasalás közben sincs késő: tölts meg egy spriccelőflakont vízzel, és fújd a textilre. Vasaláskönnyítő folyadékot is vásárolhatsz a drogériákban. Ha magad is szívesen kevernél, vízből és kukoricakeményítőből csinálhatsz: ide kattintva megtalálod a pontos receptet.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Vond be alufóliával a vasalódeszkát! Mivel vasalás közben átforrósodik, a ráfektetett ruhát egy időben vasalhatod mindkét oldalán.
Apropó, mozdulatok: könnyebb és gyorsabb lesz a vasalás, ha mindig középről indulsz az anyag szélei felé. A körkörös simítást viszont kerüld, mert az csúnyán megnyújthatja a textilt.
Nagy fodros ruhák vasalását érdemes a fodor simításával kezdeni, mivel ahhoz több átfordításra lehet szükség, mint a sima részeknél. Ha fordítva jársz el, mire végzel a fodorral, a már kivasalt területek megint gyűröttek lesznek. A gallérral hasonló a helyzet: legyen az az első.
Az ing- és blúzujjak vasalását megkönnyítheted, ha felgöngyölsz egy frottírtörölközőt, és bevezeted az ujjba.
Ha ágyneműt is vasalsz, érdemes félbehajtanod az anyagot, és több réteget simítani egyszerre. Amennyiben zavar a bevasalt vonal, zárásként hajtsd pár centivel alá vagy fölé, és egy mozdulattal haladj át rajta.
Végül egy kis pszichológia: légy a saját versenytársad! Mérd le minden alkalommal, mennyi idő alatt végzel, és próbáld megdönteni saját rekordod. Ha erre koncentrálsz, nem a vasalás okozta vesződségre, és tudatosan törekszel a gyorsaságra, semmi perc alatt el is készülsz a ruhákkal.
Teregetési szokások szerte a világon
A legváltozatosabb helyeken és módszerekkel teregetnek az emberek a világ különböző pontjain.
Így teregetnek a világ különböző pontjain: van, ahol még a homokot is használják
Nézegess képeket!
Elolvasom