Nem lesz büdös a lefolyó, ha ezt öntöd bele: mosogatódezodor 2 egyszerű összetevőből
A mosogató lefolyója könnyen bebüdösödik, de szerencsére van, amivel ez megelőzhető.

- Minden eddiginél fontosabb most a vérplazmaadók szerepe - csatlakozz! (x)
- Túl a virágon: 5 egyedi ajándékötlet anyák napjára! (x)
- Hatékony ápolás a természettel összhangban (x)
- Tudod, hol vásárol Lékai-Kiss Ramóna? (x)
- Védjük meg kedvenceinket! (x)
- Eljött a kert- és teraszszépítés ideje! (x)
- Szédülés idős korban: ártalmatlannak tűnik, de komoly következménye lehet! (x)

- Lady Gaga megint a felismerhetetlenségig átalakult: így még senki nem reklámozott pezsgőt »
- Felturbózza a hajnövekedést, és csökkenti a szálak elvesztését: a rizsvíz filléres csodaszer »
- A ’90-es évek imádott stílusikonja volt a fiatalon elhunyt Kennedy-feleség: Carolyn Bessette szettjeiért rajongtak a nők »
- Kvíz: mennyire ismered Magyarországot? Teszteld magad!
- Kvíz: melyik folyó mellett van Makó? 10 kérdés Magyarország földrajzáról
- Gregor Bernadett levágatta hosszú haját: a rövidebb frizurát imádják a rajongói
- 10 kérdés biológiából, amit a suliban még tudni kellett: melyik igaz az állítások közül?
- Valódi női testek este, vetkőzés után
Végtelenül kiábrándító, amikor ételkészítés közben megcsap egy rossz szag a konyhában: a kellemetlenség forrása gyakran a mosogató lefolyója.
Az okot talán magyarázni sem kell. Az edények megtisztításakor zsír, olaj és ételmaradékok kerülnek a lefolyóba, gyümölcsök és zöldségek megmosásakor apró levélkék kerülhetnek bele, a teafőző tisztításakor pedig teafű is tetézi a problémát. Szerencsére egy alapos tisztítás segít a dolgon, és hogy hosszú távon is friss, szagtalan, mi több, illatos maradjon a lefolyó, egy pofonegyszerű mosogatódezodor is bevethető.
Így tisztítsd meg
Először is szedegesd ki a lefolyóból az összes látható maradékot! Forralj egy edényben fél liter vizet, és ha már lobog, lassan öntsd a lefolyóba a felét, majd hagyd állni pár percig!

Míg vársz, mérj ki fél csészényi szódabikarbónát és egy csésze almaecetet. Előbb szórd a port a lefolyóba, várj picit, majd zúdítsd rá az almaecetet, és hagyd a szert 20 percig dolgozni. Végül ismét forralj vizet, és öntsd a lefolyóba!
Ha a lefolyó működik, csupán büdös, akkor egyszer is elég elvégezni a műveletet, de ha makacs dugulás is fennáll, meg is ismételheted. Elhárításában az is segíthet, ha egy pumpa segítségével is besegítesz.
Illatosítsd házi dezodorral
Nagyon egyszerű elkészíteni, mégis remek segítség a mosogató szagtalanságának megőrzésében a mosogatódezodor, amelyhez mindössze két összetevő kell: szódabikarbóna és választott illóolaj.

Az illóolaj megválasztása fontos mozzanat, hiszen jó, ha alkalmazkodik a helyiség jellegéhez. Jó választás lehet például a narancs-, citrom- és az eukaliptusz-illóolaj is. Ha mégis ragaszkodnál valamilyen virágillathoz, a finom és visszafogott levendula tökéletes döntés lehet.
Egy csészényi szódabikarbónához adj 30 csepp illóolajat úgy, hogy közben folyamatosan kevered a port. Ez abban segít, hogy az illóolaj tökéletesen el tudjon oszlani benne. Ha elkészültél, töltsd a keveréket egy zárható üvegbe. A mosogatódezodort tartsd kéznél, hogy minden mosogatás után, de legalább mindennap egyszer szórhass egy kanállal a lefolyóba.
Fontos, hogy ne csak az illatosítással törődj, hanem a lefolyó tisztaságát is tartsd fenn. Próbálj ügyelni rá, hogy ne kerüljön sok ételmaradék a csőbe, és a mosogatást követően távolítsd el az esetleges ételdarabokat a lefolyó rácsáról. Az is fontos, hogy növényi részek vagy húsdarabok se felejtődjenek benne, hiszen azok hamar rothadásnak indulnak.
Mi mosható mosogatógépben?
A mosogatógép áldás, de nemcsak a tányérmosás miatt: számos más dolog is megtisztítható benne. A következő cikkből kiderül, hogy mi.
(Képek: Getty Images.)