Ez a legolcsóbb fűtési módszer
A fűtésszakértő is ezt ajánlja
Komoly megtakarítást eredményezhet az ilyen típusú fűtés télen. Te átváltanál?
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
Számos praktika és egyszerűbb módszer létezik arra, miként lehet csökkenteni a fűtésszezon költségeit, a számlák azonban ezekkel együtt is komoly terhet róhatnak a családokra a hűvösebb időszakban, amennyiben nincs lehetőségük olyan komolyabb beruházásra, mint például a falak szigetelése vagy a nyílászárók cseréje.
Ha azonban úgy érzed, megérett az idő a drasztikus változtatásra, azzal is érdemes tisztában lenni, mi számít ma a legolcsóbb módszernek a fűtés terén, illetve mi várható e kérdést illetően a remélhetőleg nem túl távoli jövőben.
Jelenleg ez a legolcsóbb módszer
Ahogy azt korábban lapunknak Székelyhidi László épületgépész és megújulóenergia-szakértő is elmondta, jelenleg a legtakarékosabb, egyúttal pedig a legolcsóbb módszernek a fatüzelés számít, köszönhetően annak, hogy a fának, a hasábfának vagy éppen az összepréselt fűrészporból álló fapelletnek igen jó a fűtőértéke, minek révén akár 50%-os megtakarítás is elérhető például a gáztüzeléshez viszonyítva.
A szakértő kiemelte, hogy sokan környezetkárosítónak tartják a fatüzelést, holott ez nincs így, sőt, tulajdonképpen megújuló energiaforrásról van szó, a fa pedig élete során termel annyi oxigént, hogy kompenzálja az elégetése során keletkező anyagokat.
A fatüzeléshez szükséges berendezés már akár 200 ezer forint körüli áron is elérhető - plusz a hatósági engedély megszerzése -, emellett nem kizárólag családi házakban lehet alkalmazni a módszert, pelletkandalló például beépíthető olyan lakásokba is, melyek rendelkeznek olyan kéménnyel, mely független a kazánétól.
Ezt hozhatja a jövő
A szakértők szerint a jövőben mindenképpen érdemes a földgázalapú fűtésről egyre inkább a megújuló energiaforrásokra helyezni a hangsúlyt, például, ahogy arról korábban is írtunk, a Magyar Tudományos Akadémia Környezettudományi, illetve Energetikai Elnöki Bizottsága, a Magyar Mérnöki Kamara, a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetsége és a Magyar Termálenergia Társaság javaslata szerint a döntéshozóknak fontos lenne kellő figyelmet fordítani a földhőre, a biomasszára és a napenergiára a fűtés terén, különösképp, mivel Magyarországnak mindehhez az adottságai is igen jók.
Javasolt programjuk végrehajtásának köszönhetően jelentős mértékben átalakulhatna az a rendszer, mely ma hővel látja el az országot: az energiaszerkezetben 18%-ot foglalna el a geotermia, 4%-ot a napenergia, 47%-ot a biomassza, illetve csak 31%-ot a földgáz - a jelenlegi 87,8%-kal szemben.
OLVASD EL EZT IS!

- betörés
- lakás- és pénzügyek