Az 5 legjobb növényápolószer

Ha azt szeretnéd, hogy növényeid egészségesek legyenek, az öntözés mellett ne feledkezz meg a tápoldatokról sem!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Még ha úgy is tűnik, a szobanövények ápolása nem nagy ördöngösség. Az egészséges és szép növénykék titka csupán az odafigyelésben rejlik: ha tudod, hogy melyik növény milyen igényekkel rendelkezik a víz és a fény tekintetében, és ezekből annyit biztosítasz számukra, amennyire valóban szükség van, nem lehet gond.

Ha pedig elegendő, illetve megfelelő minőségű tápanyaggal is táplálod őket, szinte biztos, hogy a lakásod legszebb díszei lesznek. Eláruljuk, nekünk mely növényápolók váltak be.

Melinda kedvence: Garri

A növények zöldje még a legbarátságtalanabb, kongó lakást is képes meleg otthonná varázsolni, ám csak akkor, ha azok egészségesek és erősek. Éppen ezért minden tudásomat latba vetve próbálom életben tartani azt a néhány növényt, ami nálam otthonra lelt, ám még így is előfordul, hogy végül az utolsó pillanatra marad a locsolásuk. Ilyenkor a megrovóan lefelé kókadó leveleknek vízzel a kelleténél kicsit jobban felhígított Garri növényápolóval próbálok némi vigaszt nyújtani, tavasszal és nyáron pedig ügyelek rá, hogy kéthetente kapjanak belőle egy keveset a növények.

Ezzel nemcsak az életkedvüket sikerül visszahozni, de a tápanyagoknak köszönhetően még azok a növények is szívesebben virágba borulnak, amelyek nem jutnak kellő mennyiségű napfényhez.

Pálma kedvence: Vitaflora

Nem állok nagy növénytartó hírében, amelynek oka elsősorban az, hogy képtelen vagyok ügyelni a növényeim rendszeres locsolására. Éppen ezért nem meglepő, hogy folyton csak egy-kettő díszíti a lakásomat, és az sem, hogy ezek időről időre cserélődnek - a folytonos kudarcok ugyanis sosem veszik el a kedvem a növénytartástól.
Amikor viszont jó időszakomat élem, és nem feledkezem meg a gondozásukról, akkor a locsolás mellett ügyelek arra is, hogy elegendő tápoldatot adjak a növénykéknek. Egy korábbi lakó esetében a Vitaflora terméke mentett életet, ezért ezt adom a többi növénynek is - télen általában havonta egyszer, tavasszal és nyáron kéthetente egy kupakkal. Az eddigi jelek szerint jól teszem, legalábbis a mostani növénygenerációm él és virul.

Lilla kedvence: Biofluid

Mivel korábban családi házban laktam, volt időm hozzászokni a természet közelségéhez, így - amennyire a lehetőségek engedik - igyekszem zöld növényekkel benépesíteni apró társasházi lakásomat is. Utóbbi kissé párás, és a napfényigényes növényeknek sem kedvez, így eleinte vészesen fogyatkozni látszott az otthonról örökölt, sokat megélt növénykolóniám. Mivel a rendszeres öntözés nem bizonyult elegendőnek, tápoldatozni kezdtem őket, aminek köszönhetően élnek és virulnak, zöldellnek és virágoznak. A téli hónapokban havonta egyszer egy kevés Biofluid tápoldatot adok az öntözővízhez, ami a virágos dísznövényekhez és a levéldísznövényekhez egyaránt kiválóan alkalmazható. Nem utolsósorban pedig teljes mértékben környezetbarát.

Noémi kedvence: Florimo

Gyakran tapasztaltam, hogy a gyönyörű cserepes növények, amelyeket születésnapra vagy más alkalomból kaptam, még egy-két hétig virágoztak, aztán jobb esetben eldobták virágaikat, és soha többé nem hoztak újat, rosszabb esetben pedig teljesen kimúltak. Az indokolatlanul magas halálozási arány miatt határoztam el, hogy jobban odafigyelek rájuk, és az öntözés mellett tápoldattal is gondoskodom róluk.
Leginkább a Florimo szobanövény-tápoldat vált be náluk, amelyből a hideg hónapokban csupán két-háromhetente adok nekik egy keveset. Ennek eredményeként a karácsonyi kaktuszom két gyönyörű rózsaszín virággal örvendeztetett meg decemberben, a korallvirágom pedig ősszel több mint egy hónapon át pirosan virágzott a fokföldi ibolyám mellett.

Eszter kedvence: Substral

Bár sajnos gyakran megfeledkezem szobanövényeim ápolásáról, ha eszembe jut, hogy kedvenc kaktuszaim tápanyaghiányban szenvednek, a Substralt választom. Ez a növényápoló ugyanis tartalmaz minden olyan mikro-, illetve makroelemet, mely szükséges a növények fejlődéséhez. A Substral egyaránt alkalmazható a szobanövények, valamint a kertben élő társaik ápolásához. A választék ráadásul igen bő: a különböző tápoldatok széles skálájából válogathatsz a Substral esetében, legyen szó páfrányról, muskátliról vagy éppen citrusfélékről.

Jó, ha tudod!
A tápoldat segíti a növényeket a fejlődésben, a növésben, és erőt ad számukra a virágzás idején. Mivel azonban ezeknek az élőlényeknek is szükségük van pihenésre, a téli hónapokban tanácsos csak ritkán tápoldatozni őket. Ha havonta egy keveset teszel az öntözővízbe, az bőven elég számukra, tavasszal és nyáron, valamint a virágzásuk idején pedig hetente, kéthetente tanácsos tápoldattal gondozni őket.
Ezt is szeretjük