Így rakd fel az új tapétát saját kezűleg

Egyetlen nap alatt

A tapétázás látványos és olcsó módja a felújításnak. Ha magad csinálod, még többet spórolhatsz.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy új tapéta felragasztása egyszerű és viszonylag olcsó megoldás, ha szeretnéd felújítani a szobát. Bár a régi tapéta leszedése sok piszokkal és munkával jár, az új papírt felragasztani már egyáltalán nem nehéz feladat.

Ha szeretnél spórolni kicsit a lakáscsinosításon, próbáld ki profi trükkjeinket, így a nap végén már a hibátlan, tiszta és divatos tapéta borítja majd a falakat.

Így szedd le a régi tapétát

Ez a munka sok piszokkal jár, ezért az összes olyan bútort, amit mozdítani tudsz, vidd ki a szobából, a többit pedig takard le fóliával. Vegyél maszkot és lehetőleg védőszemüveget is, különben nem sokáig bírod majd elviselni a szálló port.

Fogj egy kézi csiszolót, és dörzsöld át vele mindenhol a tapétát, hogy meglazítsd a felső rétegeket és gyengítsd a ragasztót. Ennek az eljárásnak köszönhetően a gőz is könnyebben jut majd be a tapéta alá, ami végül majd leszedi a rétegeket.

Ezután jöhet a perforáló, ami szintén egy apró kézi eszköz, melynek segítségével lyukakat vághatsz a tapétába. Ha ilyet nem tudsz beszerezni, egyszerű tűt is használhatsz - a folyamat valamivel hosszabb, de ugyanolyan hatásos.

Ezután nedvesíts meg egy már nem használt lepedőt, és ragasztószalaggal rögzítsd a tapéta felső részéhez. Spricceld le az egész tapétát meleg mosószeres vízzel, várj 20 percet, majd vedd le a vizes ruhát.

Így használd a színeket a lakásban!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ekkor a tapéta egyszerűen letekeredik a falról, te pedig már ragaszthatod is a lepedőt a következő csíkra. Spricceléskor kerüld el a kapcsolók, a konnektorok és a lámpatestek környékét.

A megmaradt tapétadarabokat csiszold le egy kaparóval, majd most át az egész falat vizes szivaccsal, hogy előtűnjenek a visszamaradt ragasztó- és papírdarabok. Ha ezek is eltűntek, az új tapéta felragasztása már gyerekjáték lesz.

Ha a tapétát már eltávolítottad, szedd ki a falba vert szögeket és csavarokat is, mosd tisztára a falat trisóval, majd gletteld le az egyenetlenségeket. Száradás után egy finom smirglivel óvatosan csiszold egyenletesre a felületet.

Képek! A legszebb laminált padlók körképe 5 ezer forint alatt

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az új tapéta felrakása

Ha mintás tapétád van, kezdd a felragasztását a fal közepén, így a minta szimmetrikus lesz. Jobbkezeseknek balról jobbra, balkezeseknek fordítva érdemes haladni. Ha két ablak van a szobában, a köztük lévő területen kezdd a tapétázást.

A kezdőpontnál jelöld meg a falat a mennyezet közelében, majd vízmérték segítségével húzz ide egy függőleges vonalat a fal teljes hosszában. Sniccerrel vágd le a tapétából a kívánt hosszúságot, de hagyj rá négy-hat centiméter pluszt a plafonnál és a padlónál.

Keverd ki a ragasztót a gyártó utasításai szerint, kenj be vele három, méretre vágott tapétacsíkot, majd hajtsd mindkét végüket a tapéta közepére úgy, hogy a ragasztó a belső oldalon legyen. Kend be ragasztóval a falat is ott, ahová az első tapétacsíkot teszed, így könnyebb lesz csúsztatni, illetve az esetleges hibákat korrigálni.

Húzd le a tapéta közepéről a felső szélét, majd illeszd a plafonhoz - ne feledd a ráhagyást! Hagyd, hogy a tapéta súlyánál fogva beálljon a kijelölt helyre, majd a tapéta alsó részét is hajtsd ki, és illeszd a vonal mellé.

Egy tiszta, puha sörtéjű kefe segítségével óvatosan simítsd a falra a tapétát a közepétől kezdve fel és le, majd a szélek felé. A padlónál és a plafonnál igazítsd a tapétát a falra, egy olló külső élével jelöld meg a tapétán, hol találkozik a szegély a fallal, majd fejtsd vissza a tapétát, vágd el a jelölés mentén, és ragaszd vissza.

Két fal találkozásánál semmiképpen sem szabad az egyik falról a másikra átvezetni a tapétát, mert pár nap múlva már fodrozódni fog. Amint eléred a sarkot, mindössze öt centiméter átnyúlást hagyj meg, a többi részt vágd le. Egy apró hengerrel nyomd a tapéta átnyúló részét a falhoz, majd a következő csíkot a sarokhoz közel helyezd a falra.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A kapcsolóknál - miután áramtalanítottad őket - ragaszd fel a tapéta felső részét, majd még az alsó rész rögzítése előtt vágj egy keresztet a tapétán ott, ahol a kapcsoló helye van - így jobban láthatod, mit kell körbevágnod. Ollóval óvatosan nyírd ki a fölösleges részeket. Az ablak- vagy ajtókeret sarkainál előre mérd ki és vágd le a fölösleges részeket, ne feledkezz meg itt sem a ráhagyásról, amit majd a végső ráillesztésnél vághatsz le.

Cikkünk megírásában Paula Lamb Csináld magad - Nem csak nőknek című könyve segített, mely a Taramix gondozásában jelent meg.

Ezt is szeretjük