Hozzácsatolhatós házrészt találtak ki a beteg embereknek: zseniális ötlet
A családtagok így könnyebben segíthetnek, mégis magánszférát biztosít.
Amikor egy baleset vagy egy betegség következtében egy családtag kerekesszékbe kényszerül, vagy más gondozást igényel, természetes, hogy a család mindent megtesz, hogy segítsen, és biztosítsa a lehető legjobb körülményeket.
Bár a hirtelen döntés következtében szóba jöhet az összeköltözés, a LineSync Architecture egy különös ötlettel állt elő, ami egyúttal a privát szférát is biztosítja az érintett családtag számára: egy lakókocsihoz hasonló bővítménnyel tennék könnyebbé a nehéz helyzetet.
Az életből nyerték az ötletet
Egy úszómedencés balesetet szenvedett férfi esetéből származik az ötlet. A fiú kerekesszékbe kényszerült, a hosszú ideig tartó gyógyulásban pedig elkélt számára a segítség. Ráadásul akadálymentesített lakást is nehezen talált magának.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A vermonti építészcég viszont kidolgozott egy koncepciót, melyben a saját fürdőszobáról, a hálószobáról és a külön bejáratról sem kell lemondania az átmenetileg vagy hosszabb távon segítségre szorulónak. A Wheel Pad nevet kapó szerkezet alapja egy tágas, mégis pótkocsira épített tér, ami teljesen mobilis.
A házra kapcsolható
A szerkezet a család háza mellé vontatható, itt pedig könnyen ráköthető a meglévő elektromos és vízvezetékre. A cég nem titkolt célja ezzel az is volt, hogy bár az ember otthon van a családjával, a külön tér meghagyja az önállóságot, ami motiváltabbá teszi őt, hogy felépüljön, fejlődjön, vagy épp rutint szerezzen a saját boldoguláshoz.
A tökéletesítéshez a tervezők folyamatosan konzultáltak az érintett, balesetet szenvedett férfival, más kerekesszékesekkel és orvosokkal is. Még az olyan aprónak tűnő döntések sem voltak másodlagosak, mint az, hogy hova kerüljenek az elektromos csatlakozók, vagy hogyan legyen megközelíthető a fürdőszoba. A bejárat természetesen rámpás, így kerekesszékkel is könnyen megközelíthető.
Az egységeket helyi vállalkozókkal együttműködve szállíttatják és telepíttetik. A mobil házrész ára egyelőre elég borsos, a bérleti díja havi 3 ezer dollár, ami körülbelül 740 ezer forintnak felel meg, de meg is vásárolható 60 ezer dollárért, tehát csaknem 15 millió forintért. Az ötlet viszont remek, ezért remélhetőleg hamar elterjed majd a nagyvilágban, elérhetőbb áron.
A kis tér is lehet praktikus
Ha nagyon szűk tér áll az ember rendelkezésére, okosan kell dönteni a berendezésben, de nem lehetetlen nagyot alkotni.
OLVASD EL EZT IS!
- energia
- környezetvédelem
Menekültek építették meg a világ legnagyobb naperőművét: az egész tábort ellátja árammal
- panel
- lakberendezés