Vigyázat! Így okozhat fulladást a páraelszívó és a szárítógépes mosógép!
Nem hinnéd, mekkora veszélyt jelentenek.
- Egyedi tervezésű ruhák narancshéjból és banánrostból: itt nézheted meg az ingyenes divatkiállítást »
- A 32 éves Emma Roberts elsütötte a tavasz legnőiesebb divatirányzatát: ilyen bájos és vidám tud lenni egy színes, virágos ruha »
- Helyre teszik a problémás bőrt, pörgetik az anyagcserét: 6 tea, ami hatékonyan kiűzi a méreganyagokat »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- 3 európai ország, ahova kevés magyar utazik, pedig érdemes lenne: igazi gyöngyszemek
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Fontos változás jön a magyarországi utakon: komoly büntetést kaphat, aki nem tud róla
Sajnos a tragédiákról, illetve csaknem azzal járó esetekről szóló, idén télen is egyre csak szaporodó hírek még mindig azt jelzik, hogy nem lehet elégszer felhívni a figyelmet a fűtésszezon egyik legnagyobb veszélyforrására, a szén-monoxid jelenlétére, illetve az általa okozott mérgezésekre.
A tökéletlen égés során keletkező, színtelen, szagtalan, alattomos gáz veszélyes mennyiségű feldúsulása a lakásban több okra is visszavezethető, legyen szó a berendezések karbantartásának, tisztításának hiányáról vagy éppen a kéményseprés elmaradásáról, de komoly kockázatot jelent a nyílt lánggal égő fűtőberendezés nem megfelelő műszaki kialakítása, valamint az, ha levegő-utánpótlása nem biztosított. Utóbbival kapcsolatban pedig érdemes odafigyelni a különféle háztartási készülékekre is.
Ezek a készülékek jelentenek veszélyt
Nem véletlen, hogy a mérgezéses esetek jelentős része a fürdőszobában következik be, ezek légtere ugyanis általában kicsi, a vízmelegítő és a kazán pedig elhasználja a helyiség levegőjét.
Ezért is fontos a megfelelő szellőztetés, amit a lakás egésze tekintetében is érdemes nagyon komolyan venni, különösen, ha nyílt égésterű kazánnal rendelkezel, emellett pedig konyhai páraelszívót, bármilyen szagelszívót, központi porszívót, mobilklímát vagy éppen szárítós mosógépet is használsz, ilyenkor ugyanis, mivel nem jut megfelelő mennyiségű levegő a fürdőszobai gázkészülékhez, visszaáramlik az égéstermék, ami a szén-monoxid-szint emelkedésével járhat.
Ugyanígy veszélyes lehet a különböző tüzelőanyaggal üzemeltetett kéményes, nyílt égésterű tüzelőberendezések lakáson belüli együttes üzemeltetése is, illetve fokozza a kockázatot, ha a lakás minimális légáteresztő képességű nyílászárókkal van felszerelve. A Katasztrófavédelem szerint jobb, ha nyílt égésterű kazán esetében például egyáltalán nem is használsz páraelszívót és hasonló eszközöket: ha kíváncsi vagy további tanácsaikra is, kattints ide!
OLVASD EL EZT IS!

- szigetelés
- lakás- és pénzügyek
Olcsó, melegebbet csinál a lakásban, és még csak nem is látszik majd: így tedd fel!

- kéményseprés
- lakás- és pénzügyek