Így kell kimosni a fürdőruhát: ha máshogy csinálod, hamar tönkremehet
Mosógépben egyáltalán nem szabad mosni, helyette így csináld!
Sokan azt gondolják, hogy a fürdőruhák egyetlen nyarat bírnak csak ki, ez azonban egyáltalán nem kell, hogy igaz legyen, hacsak nem viseled nagyon sokat a sajátodat. A fürdőruha megfelelő mosása kulcsfontosságú, ha azt szeretnéd, hogy jövőre is épségben vehesd elő a szekrényből!
Noha a fürdőruhák anyaga úgy van kitalálva, hogy jól bírja a vizet, mégsem alkalmasak arra általában, hogy a mosógépbe dobd őket. Mutatunk egy sokkal jobb megoldást!
Így mosd a fürdőruhát!
A fürdőruhák kényes, nyúlásra és fakulásra hajlamos anyaga nagyon rosszul tűri a gépi mosást, ezért érdemes inkább kézzel nekilátni a feladatnak. Ehhez használj hideg vagy legfeljebb langyos vizet, amihez a legjobb, ha folyékony mosószert öntesz, ez ugyanis könnyebben oldódik alacsony hőmérsékleten.
A kézi mosás során ne dörzsöld vagy facsargasd az anyagot! Elég, ha alaposan átöblíted, megnyomkodod a fürdőruha anyagát, esetleg negyed óráig ázni hagyod, majd tiszta, hideg vízzel kiöblíted. Ezt követően se csavard meg nagy erővel a textilt, hiszen az elnyúlhat, míg a szivacsbetétek deformálódhatnak.
Ha nagyon makacs szennyeződéssel találkozik a fürdőruha, próbálkozz mindenekelőtt hosszabb áztatással, és csak utána a mosógéppel. Ha gépi mosást alkalmazol, tedd a fehérneműk számára készült kicsi zsákba a fürdőruhát, és állíts be kímélő mosást alacsony hőmérséklettel. Öblítőt, hipót vagy fertőtlenítőt sohase használj fürdőruhán! Így megelőzheted a fakulást és az anyag roncsolódását.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Szárítás
A mosást követően a fürdőruhából elég gyengéden kinyomkodni a vizet, majd kiteríteni valahova. A szárítás során lehetőleg ne akaszd fel vagy csipeszeld szárítókötélre a fürdőruhádat, ugyanis saját súlya alatt is képes elnyúlni. Ugyanígy érdemes elkerülni a nagyon erős, tűző napsütést, ami kiszívja az anyag színét.
A vasalás a fürdőruhák esetében egyáltalán nem ajánlott, főleg, hogy a textíliák többsége nem gyűrődik.
Ezzel óvhatod még az anyagot
Ha nagyon félted a fürdőruhádat, akkor jó, ha két szettel készülsz a strandra: az egyiket viselheted a vízben, a másikat napozáshoz. Ezzel elkerülheted, hogy a féltett darabok rajtad száradjanak meg, ami szintén sokat árt az anyagnak. A fürdőzéshez válaszd ilyenkor azt a példányt, amelyiket kevésbé féltesz, a klóros, sós víz ugyanis többet árt az anyagnak, mint a napfény.
Különösen figyelj oda a napozókrém és az önbarnítók használatára. Ezek elsárgíthatják, megszínezhetik az anyagot, ám nem csak ezek miatt ajánlott, hogy lehetőleg ne fehér színű fürdőruhát válassz, ez ugyanis a legfogékonyabb az elkoszolódásra.
- házimunka
- mosás
- mosógép
- mosószer
- mosószóda
- víz
- tisztítószer
- ruhatisztítás
- fürdőruha
- bikini
- tartós
- Otthon
OLVASD EL EZT IS!
- házimunka
- mosógép
Ezt tedd a mosógépbe! 6 dolog, amiről nem is hinnéd, milyen jót tesz
- házimunka
- mosás