Besárgult, foltos konyharuhák? Ezzel a házi keverékkel újra patyolat tiszta lesz a konyhai textília
Ha foltos, erősen elszíneződött a konyharuha, így mosd ki!
A konyhában jó és környezetbarát segítséget nyújt egy konyharuha, ám ha foltos lesz, mosása nem mindig egyszerű.
Bizonyos ételek és italok, mint a pirospaprikával készült pörköltek, levesek, a cékla, a kávé, a vörösbor, a tea vagy épp a sütőkakaó erősen elszínezik, foltossá tehetik a textilt, és ezek eltávolítása csak a hagyományos mosószerrel kihívás lehet.
Foltos konyharuha mosása
Szerencsére egy házi módszer segít, hogy a konyharuha ismét a régi legyen. A mosókeverékhez csupán két összetevő szükséges: víz és mustárpor. Utóbbit már akár pár száz forintért beszerezheted natúrboltokban.
Forralj egy 10-12 literes fazékban vizet, és tégy bele 3-4 evőkanál mustárport. Zárd el a tűzhelyt, és hagyd, hogy a keverék kihűljön. Miközben a víz egyre hidegebb lesz, a por lassanként kioldódik.
70 perc után szűrd le a folyadékot, és áztasd benne a konyharuhákat, majd adj nekik egy kézi előmosást. Végül tedd át a textileket a mosógépbe, és a szokásos módon, a megszokott mosószerrel mosd ki 60 fokon.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Tippek makacs szennyeződések ellen
A konyhában használt textil tisztaságát nem könnyű megőrizni, de ha néhány dologra figyelsz, jobb eséllyel elkerülheted, hogy a konyharuhán makacs foltok legyenek. Ezeket érdemes észben tartani a mindennapokban.
1. A konyharuhával maximum vizet törölj fel. Ha valami kiömlik vagy lecsöppen, azt nedves, öblíthető szivaccsal itasd fel.
2. Ha a konyharuha véletlenül foltos lesz, egy kis mosogatószeres víz segítségével dörzsölgesd meg az érintett területet. A beszáradt, régi foltokat sokkal nehezebb utólag eltávolítani.
3. Gondoskodj arról, hogy az aktuálisan használt konyharuha mindig meg tudjon száradni. Ha folyton nedves, elszaporodnak rajta a baktériumok, bebüdösödik és besárgul.
4. Váltsd és mosd a konyharuhákat minél gyakrabban. Egy ruhát csak addig használj, míg az nem lett foltos.
Meddig szabad használni a mosogatószivacsot?
A mosogatószivacson rengeteg kórokozó van. Nem véletlen, hogy gyakran kell cserélni: korábbi cikkünkben arról írtunk, milyen sűrűn kell belőle és más takarítószerekből új.
Meddig szabad használni a mosogatószivacsot? Ennyi idő után cserélni kell a takarítóeszközöket
A mosogatószivacs, a felmosófej vagy a törlőrongy sem egy örök életű eszköz: megfelelő időközönként cserélni kell őket.
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!