3D-betonnyomtatóval készült a ház, mindössze 24 óra alatt: olcsó és gyors az új házépítési technológia

Különleges módszerrel, 3D-nyomtatással építenek házakat egyre több országban.

3D-betonházak

A 3D-nyomtatásról már sokat lehetett hallani, ahogyan arról is, hogy milyen sokféle tárgy, használati eszközök, ajándéktárgyak és egyebek készíthetők a korszerű technológia segítségével.

Érdekes, hogy a 3D-nyomtatás technológiája napjainkra egyre inkább felszámolja korlátait, és más alapanyagot használva, egészen más területeken is hódít. Megjelent az építészetben is: hasonló mechanizmus alkalmazásával beton alapanyagból építenek házakat. A technológia az utóbbi években egyre fejlődik, és egyre több országban hódít teret. A 3D-betonépületeknek rengeteg előnye van. Kevesebb pénzből és sokkal gyorsabban építhetők fel, mint egy hagyományos épület. Egy új ház falai akár 12-24 óra alatt elkészülhetnek. A betonházak előnyeikből fakadóan megoldást jelenthetnek azoknak, akiknek kevesebb pénze van építkezni, de a fejlődő országokban is segíthet megoldani a rászorulók lakhatását. Végül, a 3D-betonházak földrengésbiztosabbak is, mint a hagyományosak.

Nézz meg néhány 3D-betonházat!

A következő képeken modern és tetszetős 3D-betonházakat mutatunk be. A 3D-technológia alkalmazásával egyébként más alapanyagú, környezetbarát házak is felhúzhatók. A záró képeken ilyenekből is mutatunk néhányat.

A balra látható speciális műszer segítségével rétegenként építhetők fel a falak.
Ez a texasi 3D-betonépület mindössze 24 óra alatt készült el, de a készítők szerint felépítése akár 12 órába is beleférhet. A modern vonalakat viselő kertes házikó azok számára is reményt ad egy saját családi ház felhúzására, akiknek nincs sok pénze építkezni.
Ezt a futurisztikus külsejű épületet Hollandiában, Eindhowenben építették fel, ugyancsak 3D-betonház technológiával. Nem véletlen kapta a Project Milestone, azaz Mérföldkő Projekt megnevezést: ez az épület Európa első lakható 3D-betonháza.
Ezt a betonházat sokadmagával építették fel a mexikói Tabascóban. Az ötlet a szegényebb emberek számára jelent lakhatást.
Ezt a két szintes 3D-betonházat Kínában, Pekingben építették fel mindössze 45 óra alatt.
Nem csak betonnal működik a 3D-házépítés technológiája: ezt a házat például földből készítették. Olaszországban, Ravennában áll, és kívül-belül nagyon formás és különleges. A neve Tecla.
A Gaiát, egy olyan 3D-házat is megmutatunk, mely föld, szalma és rizs keverékéből épült. A különleges mix szintén kompatibilis a technológiával, ráadásul környezetbarát is, akárcsak az előbbi földépület.
Végül egy 3D-épület, amely kifejezetten a koronavírus alatti elszeparálódás céljával hoztak létre. A Casa Covida Amerikában található, és homok, iszap, agyag és víz elegyéből készült, azonos technológiával.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük