2 óriási hiba az önéletrajzban, ami miatt biztos, hogy nem kapod meg a munkát – A Microsoft egykori HR-ese szerint
Rengetegen elkövetik ezeket a hibákat, ezért nem hívják be őket állásinterjúkra.

Sabina Nawaz A Microsoftnál kezdte pályafutását HR-esként, ahol 15 éven át dolgozott. Azóta coachként és HR-esként felsővezetőket is segít a karrierjük építésében, illetve könyvet is írt Te vagy a főnök címmel.
Amikor a Microsoft HR-menedzsere volt, évente több ezer önéletrajzot nézett meg. Akár potenciális állásjelöltekről, akár vezető ügyfelekről volt szó, két óriási hibát azonosított, amelyekkel leggyakrabban találkozott a CV-kben és az állásinterjúkon.
2 óriási hiba az önéletrajzban
Általános kijelentések
Nawaz azt látja, hogy sok jelölt általános kijelentéseket használ munkatapasztalataik leírására. Például: „Sok dologba besegítettem”. Ehelyett azonban szerinte sokkal jobb, ha konkrét eseményekre, tettekre, feladatokra koncentrálsz – bármire, ami fontos számodra, illetve a leendő munkaadód számára.

Ezek révén a potenciális munkaadók tisztában lesznek azzal, hogy milyen munkavállaló vagy, és milyen erősségeket hozol majd a szerepkörödbe, a céghez. Az önéletrajz célja, hogy megkülönböztesd magad másoktól. De ha általános kijelentéseket teszel, nem tűnsz ki a tömegből.
A miértek hiánya
A másik hatalmas baki az, ha nem magyarázod meg, írod le röviden, hogy mit miért csináltál. Fontold meg, milyen napi feladatokat vállaltál a munkahelyeden, majd gondold át: mi volt ezekben kifizetődő? Mi volt a hatásuk? Mi lett az eredménye a munkádnak?
Fejtsd ki, hogy mi milyen hatással volt a cégre, az általad elvégzett feladatok hogyan hatottak a vállalatra és rád. A lényeg, hogy kézzelfogható bizonyítékot adj a munkád pozitív hatásáról.
Tedd fel ezt a 2 kérdést az állásinterjú végén, és garantáltan tiéd lesz a meló
Nem mindegy, milyen kérdésekkel végződik az állásinterjúd.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- állásinterjú
- érzelmi intelligencia