Így beszélnek a magas érzelmi intelligenciájú emberek a volt FBI-ügynök szerint

A férfi 24 éven keresztül dolgozott az FBI-nál. Elárulta a magas érzelmi intelligenciájú emberek három fő taktikáját, amiket ő is bevetett a túsztárgyalások során.

A magas érzelmi intelligenciájú emberek kommunikációja
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Chris Voss amerikai üzletember, író és akadémikus 24 éven keresztül volt az FBI túsztárgyalója. Ez idő alatt mesterire fejlesztette az érzelmi intelligenciáját, és azt is megfigyelte, hogy viselkednek azok az emberek, akiknek magas az EQ-juk. Szerinte a titok abban rejlik, hogy tudni kell meghallgatni másokat, és olvasni bennük. 

1993-ban két férfi túszul ejtett három alkalmazottat a brooklyni Chase Manhattan Bankban. Túsztárgyalóként, a konfliktus megoldása érdekében három egyszerű dolgot tett, amit szerinte a magas érzelmi intelligenciájú személyek is tesznek a beszélgetések közben - különösen akkor, ha érzékeny, fontos vagy nehéz témáról van szó. A CNBC oldalán vették sorra, mik ezek.

Így beszélnek a magas érzelmi intelligenciájú emberek

Megnyugtató hangnem

Az említett eset során egy, az angolul a „The Late Night FM DJ” hangnak nevezett technikát vetett be. Ez egy megnyugtató, higgadt, kissé mélyebb hangtónust takar, ami neurokémiai reakciót vált ki, és nyugtató hatással van az agyra. Azt eredményezi, hogy önkéntelenül is mindkét fél tiszta fejjel reagáljon. Szerinte ez az őszinte kíváncsiság és az érzelmek kontrollálásának trükkje, ugyanis ha valaki hangosan, sima, megnyugtató hangon beszél, tulajdonképpen magát is meg tudja nyugtatni.

Kérdésként ismétlik meg az állításokat

A másik viselkedésének, mondatainak tükrözése hatékony taktika a jóindulat kialakítására és az információgyűjtésre. A módszer kulcsa csupán annyi, hogy meg kell ismételni néhány olyan kulcsszót, amit az illető az előző mondataiban használt. Például - az 1993-as esetből kiindulva -, ha a bankrabló azt mondja, hogy „nagyon nehéz napom volt a sok stressz miatt”, akkor meg kell kérdezni: „Milyen stressz ért?” Ez lehetővé teszi, hogy mindkét fél a jelenben maradjon, józanul viselkedhessen, és a másik számára azt is, hogy tovább beszéljen.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Nevén nevezik a másik érzelmeit

Chris Voss azt mondta a második bankrablónak: „Nem a te hibád volt, igaz?” és „Sajnálod, hogy ez történt, igaz?" Mindkét kérdés azt sugallta, hogy a rabló egyszerűen csak rossz helyzetbe került. A címkézés a partner érzelmeinek szóbeli azonosítására, megnevezésére szolgál. Aki ezt a módszert alkalmazza, az a következő mondatok valamelyikével válaszolna: „Úgy tűnik, stresszes helyzetben vagy.” vagy „Úgy tűnik, elégedetlen vagy azzal, ahogy a dolgok alakultak.”

A magas érzelmi intelligencia stratégiai hallgatást igényel. Voss azért tudta rávenni a bankrablókat, hogy megadják magukat, és kiszabadítsák a túszokat, mert olyasmit tett, amit a legtöbb ember valószínűleg nem tenne meg egy nagy nyomással járó konfliktus közepette: hallgatott. De tárgyalási eszközei az élet bármely helyzetében bevethetőek. Ha képes vagy elsajátítani a hallgatás művészetét, akkor érzelmi intelligenciáddal sikeresen elsimíthatod a konfliktusokat a munkatársaiddal, a házastársaddal vagy akár a tinédzserekkel is.

Olvass tovább! A magas érzelmi intelligencia rejtett jelei

A magas érzelmi intelligenciával rendelkező emberek sok szempontból kiemelkednek a többiek közül. Ezek a kiemelkedő EQ kevésbé ismert jelei.

A magas érzelmi intelligencia 6 rejtett jele - Te mennyit ismersz fel magadon?

A magas érzelmi intelligenciával rendelkező emberek sok szempontból kiemelkednek a többiek közül. Ezek a kiemelkedő EQ kevésbé ismert jelei.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük