6 hétköznapi szokás, ami magas érzelmi intelligenciára utal
Sokan nem is sejtik ezekről a szokásokról, hogy leginkább a magas EQ-jú emberekre jellemzőek.
Az érzelmi intelligencia az élet minden területére kihat. Fontos szerepe van a karrierben, az emberi kapcsolatokban és a személyes boldogság, illetve a magabiztosság terén is.
Sok mindent foglal magában, de nagyjából a mások érzelmeinek értékelésére, érzékelésére, valamint az ezekre adott megfelelő reagálásra való képességet jelenti. Magas szintje okozhat néhány nehézséget, de főleg pozitív hatásai vannak. Bizonyos tulajdonságok, szokások jellemzőek, ha valaki magas EQ-val rendelkezik, a következők például egyértelműen erre utalnak. És mivel az érzelmi intelligencia tanulható, fejleszthető, a tudatos elsajátításuk is igen hasznos lehet azoknak, akik nem ismertek magukra a lentiekben.
Felismerik, szabályozzák és kifejezik az érzelmeiket
Mindenki érzelmek tömkelegét tapasztalja meg élete során, ám a magas EQ-val rendelkezők sokkal jobban és gyorsabban felismerik őket másoknál. Brook Sprowl párterapeuta szerint szinte mindig tudják, mi váltja ki belőlük az érzéseket, képesek őket kezelni és szavakba önteni. Mindezeknek köszönhetően még a legnagyobb gondok, a legkomolyabb problémák esetén is racionális döntéseket hoznak, és tudják, mi a legjobb számukra.
Aktívan hallgatnak
Raffi Bilek párkapcsolati tanácsadó szerint egy magas EQ-jú ember nem csak egyszerűen meghallgat másokat, hanem aktívan teszi ezt. Úgy, hogy teljesen megérti őt, rákapcsolódik az érzelmeire, ráhangolódik a testbeszédére, és mindig képes megfelelően reagálni. Ezeknek köszönhetően a beszélgetőpartner könnyebben megnyílik, bátrabban felfedi a gondolatait, és nagyobb eséllyel alakul ki köztük közelibb kapcsolat.
Nem félnek nemet mondani
Dr. Perpetua Neo pszichoterapeuta hozzátette, hogy tisztában vannak azzal, mennyire értékes az idejük, illetve azzal is, hogy szükségük van pihenésre, feltöltődésre, ezért senkinek nem félnek nemet mondani. Ha úgy alakul, udvariasan visszautasítják a pluszfeladatokat, a főnökök kéréseit, amennyiben úgy érzik, nincs rá kapacitásuk. Nem hibáztatják magukat, általában nem küzdenek a döntésük miatt bűntudattal, és ezt nagyon is jól teszik. Ezzel ugyanis hozzájárulnak mentális egészségük megőrzéséhez és a kiégés megelőzéséhez.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Képesek pozitívak maradni
Az életben gyakran akadnak olyan helyzetek, amikor nehéz pozitív maradni, de egyébként is sokan negatív beállítottságúak. A magas EQ-jú emberek azonban minden szituációban képesek a jóra koncentrálni, és nem vesznek el a sötét gondolatokban. Felmérik a problémát, a lehetséges következményeket, de általában nem a legrosszabb kimenetelre összpontosítanak, hanem igyekeznek a számukra legoptimálisabb történésekre fókuszálni. Tudatosan próbálnak pozitívak maradni, és ezzel nem csak a boldogságukat mozdítják előre, hanem sok felesleges aggodalomtól kímélik meg magukat.
Kíváncsian, nyitottan állnak másokhoz
Szintén jellemző rájuk, hogy nagyon nyitottak mások felé, és igazán érdekli őket, hogy mi történik azokkal, akikhez közelebb állnak. Nem csak udvariasságból beszélgetnek és kérdezősködnek, hanem valóban törődnek az emberekkel. Empátiával fordulnak mindenkihez, ezért sokan kedvelik őket.
Megtalálják a boldogságot a mindennapokban
Tisztában vannak azzal, hogy mi okoz számukra boldogságot, és igyekeznek minden napjukba örömöt csempészni. Bármilyen kemény munkanapról is legyen szó, legalább egy pici időt mindig próbálnak önmagukra szánni. Az apró dolgokban is meglátják a szépet, szórakozást visznek a hétköznapi tevékenységekbe, így megőrzik mentális egészségüket, jókedvüket és pozitivitásukat.
Az alacsony érzelmi intelligencia jelei
Már az első néhány találkozás alkalmával sejthető egy ember viselkedéséből, hogy milyen magas az EQ-ja. Ha a következőket tapasztalod, akkor szinte biztos, hogy a partner alacsony érzelmi intelligenciával rendelkezik.
Az alacsony érzelmi intelligencia legfőbb jelei: nem csak az a baj, hogy mindig magáról beszél
Már az első néhány találkozás alkalmával felismerheted az alacsony érzelmi intelligenciával rendelkező embereket: a következők egyértelműen ezt sejtetik.
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- módszer
- érzelmi intelligencia