6 dolog, amit a magas EQ-jú emberek csinálnak beszéd közben egy egykori CIA-ügynök szerint

Az egykori CIA-ügynök szerint ezek a kommunikációs szokások csak a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemzőek. Prezentációkon és előadásokon nagy hasznukat veszik.

Amit a magas EQ-jú emberek beszéd közben csinálnak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése több szempontból is eltér másokétól. Nem csupán a gesztusaikkal kommunikálnak másképp, hanem a szavaikkal is

Rupal Patel korábban a CIA elemzője és helyszíni ügynöke volt, ma pedig nemzetközi előadóként, vállalati tanácsadóként tevékenykedik, és a From CIA to CEO című könyv szerzője is egyben. Pályafutása során többek közt elnököket, politikai döntéshozókat, segélyszervezeteket vagy épp nagyköveteket tájékoztatott, és úgy véli, minden egyes interakcióban kulcsfontosságú volt az EQ. 

Ahhoz ugyanis, hogy megérts másokat, beszélned kell a nyelvüket. A CNBC oldalán árulta el, szerinte melyek azok a szokások, amik a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemzőek.

Ezt csinálják a magas EQ-jú emberek beszéd közben

Nem ijednek meg a nagy nevektől

Nem idegeskednek azon, hogy az adott helyen tartózkodó emberek mennyire fontosak, például azon sem, ha jelen van a főnökük vagy egy különösen fontos személy. De van azért valami, amit nem ajánlott mondani a felettesnek - ide kattintva elolvashatod, mi az

magas eq
Fotó: Hinterhaus Productions / Getty Images Hungary

Tudják, hogy figyelmen kívül kell hagyniuk azt, ami a háttérben zajlik, és az üzenetük közvetítésére kell összpontosítaniuk. Mindenkivel tiszteletteljesek és kedvesek rangtól, beosztástól függetlenül. Ez teszi őket a szakértő szerint olyan hatékony kommunikátorrá.

Gyakorolnak és felkészülnek

A nagy prezentációk és meetingek előtt a beszédjükre fókuszálnak, nem a szorongásra. Ha az idegességre fókuszálsz, akkor ideges is leszel. De ha a szavak tartalmára és közvetítésére, akkor nagyszerű eredményeket érhetsz el. A félelem leküzdéséhez azt tanácsolja, hogy felkészülés során mondd ki hangosan a szavakat, bújj egy erőteljes személyiség bőrébe, és legyen kéznél minden szükséges információ. Addig folytasd a gyakorlást, amíg mindez természetessé nem válik.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Túllépnek a hibákon

Elárulta: néha minden erőfeszítésed ellenére is előfordulhat, hogy bolondot csinálsz magadból. Ez megtörténik, az érzelmileg intelligens emberek pedig tudják, hogy nem jelenti a világ végét. Akár jól fogadják a hibájukat, akár síri csend lesz, képesek folytatni. Ha te is képes vagy akár viccesen elismerni az ügyetlenséget vagy továbblépni, az emberek jobban fognak tisztelni.

Kicsiben, alacsony téttel kezdenek

A szakértő által ismert előadók közül sokan nem a legjobbként indultak, mégis azokká váltak. A legintelligensebbek ugyanis megértették, hogy mindig van hova fejlődni, és nem futottak el a kényelmetlenségek elől. 

Ehelyett inkább gyakoroltak. Figyelték az olyan helyeket, ahol megszólalhattak például önkéntesként, vagy beszédet mondtak egy kollégájuk búcsúbuliján. Aztán ahogy egyre magabiztosabbá váltak, egyre nagyobb közönség elé álltak ki, például mondjuk egy nagy iparági konferencia főelőadói lettek.

Tisztában vannak erősségeikkel

Tudják, melyik médium és kommunikációs csatorna az, ami a legmegfelelőbb számukra, és megpróbálják az üzenetüket az adott helyzethez igazítani. Azt is tudják, hogy ahhoz, hogy hatékonyan használd a hangodat, nem kell feltétlenül élőben beszélni. Néha egy szöveg, egy e-mail vagy egy levél ugyanolyan jó lehet.

Tudják, miért beszélnek

Az érzelmileg intelligens emberek a szakértő szerint céltudatosan beszélnek. Előléptetést szeretnél, vagy előrelépni a karrieredben? Fejleszteni szeretnéd a szervezetedet vagy vállalkozásodat? Támogatni egy ügyet, ami érdekel? Kilépni a komfortzónádból? Megosztani egy nagy ötletet?

A hang használata nem azt jelenti szerinte, hogy csak úgy öntöd magadból a szavakat, hanem arról, hogy kihasználod a benned rejlő erőt, és a azokról a dolgokról beszélsz, amik számodra a legfontosabbak.

7 mozdulat, ami a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemző - Ebben más a testbeszédük

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése több szempontból is eltér másokétól. A testbeszédük is különbözik - ezek a legjellemzőbb szokásaik.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük