A főnököd a szíve mélyén nem kedvel, ha ezt tapasztalod - Szükséges ilyenkor lépni?

Elsőre nehéz észrevenni a jeleket, de ha tudod, mire figyelj, hamar rájössz majd, mit gondol rólad a főnököd.

Jelek, hogy a főnököd nem kedvel
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Általában mindenki azt szeretné, hogy kedveljék őt a munkahelyén - különösen a főnök. Ő az, aki dönt az előléptetésről, a fizetésemelésről, és úgy összességében az ő elégedettsége biztosítja számodra a fix állást, megélhetést.

De mi van akkor, ha úgy érzed, valami nincs rendben? A vezetők általában nem szeretik nyíltan kommunikálni ellenszenvüket, hiszen nem akarják, hogy az emiatt okozott stressz hatással legyen a hatékonyságra.

Jelek, hogy a főnököd nem kedvel

A felettesek szeretnék a kapcsolatot professzionális szinten tartani, ezért nehéz lehet rájönni, mit is gondolnak valójában rólad - ez pedig sokakban félelmet kelt. Természetesen nem kell a legjobb barátoknak lenni a főnököddel, de a támogató légkör elengedhetetlen a munka megfelelő minőségének és a mentális egészségnek fenntartásához. Hoztunk pár apró jelet, ami arra utalhat, hogy a felettesed nem kedvel, és abban is segítünk, hogyan lehet a problémát orvosolni.

GettyImages-1791510114
Fotó: Zorica Nastasic / Getty Images Hungary

Rossz előérzeted van

Van, hogy az ember csak túlparázza a dolgot, és a főnöknek valójában semmi baja veled. Az azonban árulkodó jel lehet, ha veled másképp bánik, mint a többi kollégáddal. Bízz a megérzéseidben, és ha úgy érzed, valami nem oké, járj utána.

Soha nem kérdezi ki a véleményed

Az alkalmazott bevonása arra utalhat, hogy megbecsül téged, és kompetensnek tart a döntések meghozatalára. Ezért ha a főnököd nem von be a közös munkát érintő kérdésekbe, az lehet, azért van, mert nem bízik a véleményedben, nem kedvel eléggé.

Túlzott irányítás

A főnökök több okból is mikromenedzselnek. Vagy azért, mert állandó kontrollt akarnak gyakorolni, vagy mert nem bíznak benned. Ez sokszor olyan mértékeket ölt, hogy a megfélemlítés egyik formájává válik.

A cikk az ajánló után folytatódik

Röviden fogalmaznak

Ha az e-mailekben rövid, velős válaszokat ad, és köszönés nélkül mindig a lényegre tér, az is lehet egy red flag. Különösen beszédes lehet, ha másokkal szeret órákig chatelni, neked meg csak annyit ír, hogy "oké".

Elkerüli a személyes kommunikációt

Szintén vészjósló, ha mindent e-mailben beszéltek meg akkor is, ha egy légtérben vagytok. Ha a főnököd valamiért nem szeret veled offline módon kommunikálni, annak oka lehet.

Nem hív be projektekbe

Ha új projektek és feladatok vannak a cégnél, de téged egyikbe sem invitál, akkor valószínűleg nem szeret veled együtt dolgozni.

GettyImages-1819261221
Fotó: Yana Iskayeva / Getty Images Hungary

Soha nem beszél a magánéletéről

Az, hogy ki mennyire enged be kollégákat a magánéletébe, egyénenként változó. Ha a főnököd szigorúan mindig csak a munkáról beszél veled, pedig egyébként egy nyitott személyiség, akkor nem bízik benned eléggé ahhoz, hogy privát dolgokat osszon meg magáról.

Neked adja a legrosszabb feladatokat

Ha a főnököd csak olyan munkát ad neked, amit mindenki más már elutasított, és ami jóval alatta van a képességeidnek, akkor sajnos nincs a legjobb véleményen rólad.

Nem ad visszajelzést a munkádról

Sokan azt hiszik, nincsen annál rosszabb, mint mikor a főnök negatív visszajelzést ad. Pedig a kritika hiánya sokkal aggasztóbb: ez ugyanis arra utal, hogy még arra sem méltat, hogy javíts a teljesítményeden, és fejlődj.

Ezt már állásinterjú előtt tudhatja rólad a leendő főnököd - Kevesen gondolnának rá

A cégvezető elárulta, mi az, amit már állásinterjú előtt tud a jelöltekről.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük