Használd ezt a 3 szavas mondatot, és nem szakít majd félbe senki soha többé
Vannak bizonyos praktikák, amikkel könnyebben mehet a határozott kommunikáció.
Oviban gyakran ránk szóltak kicsiként, hogy ne szóljunk közbe, amíg két ember beszélget. Ennek ellenére felnőttként is sokszor megesik, hogy egy barát, ismerős vagy kolléga félbeszakítja mondatunkat.
Ez az idegesítő és udvariatlan szokás ki tudja billenteni a másikat a fókuszból, és olyan érzést kelt, mintha nem lenne fontos, amit mond.
A félbeszakítás mondata
Azokat, akik lassabban vagy csapongóbban beszélnek, gyakran félbeszakítja beszélgetőpartnerük vagy egy harmadik fél. Szerencsére van egy tekintélyt parancsoló, háromszavas mondat, aminek hatására biztosan nem fog közbeszólni senki.
Ez pedig a következőképp hangzik:
XY, én beszélek."
Fontos, hogy kiejtsd az illető nevét, és hogy határozottan, mégis udvariasan mondd ezt a mondatot. Ettől megszólítva érzi majd magát, és rögtön észreveszi, hogy mit hibázott. Ha ugyanis nem szólunk, könnyen lehet, hogy a másik nem is tudatosítja közbevágását, és legközelebb is így fog eljárni.
Amellett, hogy gyakorlod ezt a mondatot, próbálj tekintélyt parancsolóan, határozottan és magabiztosan kommunikálni. Ez ugyanis sokat segíthet az érdekérvényesítésben, legyen szó magánéletről vagy karrierről. Ehhez próbáld követni a következő három tippet.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Legyél felkészült
Ha azt szeretnéd, hogy az emberek tényleg figyeljenek rád, muszáj összeszedetten beszélned. Mindig gondold át előre, hogy mit szeretnél mondani, ahelyett, hogy információkkal és csapongó történetekkel bombáznád őket. Ha munkahelyi megbeszélésre készülsz, érdemes lehet előre leírni, hogy milyen témákra szeretnél kitérni. Szintén segíthet a figyelem fenntartásában, ha már előre elmondod, miért lesz fontos az, amit mesélsz.
Ragadd meg a figyelmet
A nyilvános beszéd lényege, hogy alkalmazkodj a közönségedhez. Lehet, hogy otthon, a komfortzónádon belül működik a hagyományos társalgási stílusod, új szituációkban azonban érdemes egy kicsit felpörgetni a kommunikációdat. Gyakorold a hanglejtéseket, beszélj tudatosan, és igyekezz elhagyni a töltelékszavakat, az "ő-zést". Mondat végén mindig vidd le a hangsúlyt, különben kérdésnek fog tűnni, amit mondasz.
3. Ha nem tudsz nyerni, változtass a játékszabályokon
Ha egyik praktika sem jön be, folyamodj alternatív megoldásokhoz. A munkahelyi példánál maradva: megbeszélés végén menj oda a főnöködhöz, és javasold, hogy moderálja úgy a beszélgetést, hogy mindig csak egy ember beszéljen. Egy másik megoldás lehet, ha kollégáid segítségét hívod, és megkéred őket, legközelebb támogassanak ők is jobban a véleményed gördülékeny kifejtésében.
A legsikeresebb emberek 10 leggyakoribb mondata - Érdemes eltanulni őket
A Harvardon végzett karriertanácsadó szerint ezeket mindenkinek gyakrabban kellene használnia a munkahelyén.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- házasság
- párkapcsolat
Ez az elsőszámú dolog, ami tönkreteszi a párkapcsolatot - A szakember szerint
- beszélgetés
- kommunikáció