Ilyen volt az élet egy múlt századi bordélyházban a fotós szemével: csak neki engedték, hogy képeket készítsen
Pikáns fotók egy olyan korból, ahol minden szexuális kérdést tabuként kezeltek.
A prostitúciót a világ egyik legősibb szakmájának is szokták nevezni, hiszen már az ókorból is maradtak fenn olyan feljegyzések, hogy nők és férfiak a testükkel keresték a mindennapi betevőt. Ennek ellenére a történelem során tabu lett a bordélyházak működése, miközben a zárt ajtók mögött egyre több férfi kereste fel az örömlányokat.
Ilyen férfi volt a fotográfus és reklámszakember, William I. Goldman is, aki a pennsylvaniai Readingben élt. A város közösségében tekintélyes alaknak számított, rendkívül népszerű úriemberként ismerték, ráadásul élete végéig agglegény maradt, így könnyen engedhetett az olyan helyek csábításának, mint Sallie Shearer előkelő bordélyháza.
Pikáns fotók a 19. századi bordélyházban
Reading gyorsan terjeszkedő város volt a 19. század végén, aminek egyik fő lépése a vasút megépítése volt. Ez a folyamat munkásokat és üzletembereket hozott ide, így kivirágzott a prostitúció is. A város utcáin örömlányok sorakoztak, akik a vasútállomáson vagy a saját otthonukban intézték az együttléteket, a magasabb osztályú és vagyonosabb emberek pedig az olyan szalonházakat vehették igénybe, mint amilyen Sallie Shearer bordélya volt. Ők azt is megengedhették maguknak, hogy válogassanak a kuncsaftok közül, és megvendégeljék a férfiakat. A városi körökben kevesen tudtak róla, de William I. Goldman is a bordély gyakori látogatója volt, hiszen egyrészt tíz perc sétára volt a stúdiójától, másrészt szívesen múlatta az időt a gyönyörű és mindenre kapható nők társaságában.
A visszatérő vendégnek az örömszerzés mellett egy másik nagy vágya is volt a szalonban. Szerette volna megörökíteni úgy a lányokat, ahogy ő látta őket. Meztelenül, minden gátlásukat levetkőzve magukról. A fotókat kizárólag magának készítette, így a kurtizánok csak neki megengedték, hogy mindent feltáró sorozatot készítsen róluk. A legtöbb kép 1892 körül készült, és olyan művésziek lettek, hogy a megjelenésük után sokan Edgar Degas vagy Édouard Manet festményeihez hasonlították őket.
A képekről csak a rajtuk szereplő nők és Goldman tudott, aki egy albumba rendezte őket, és élete végéig ott őrizte titokban. Végül 2018-ban kerültek nyilvánosságra, amikor Robert Flynn Johnson fotótörténész megvásárolta és publikálta azokat. A szemérmetlen sorozat nemcsak azért fontos, mivel teljes valójában ábrázolja a meztelenséget abban az időben, amikor ez egyáltalán nem volt elfogadott, hanem történelmi jelentőséggel is bír, mivel ez lehet az egyik legkorábbi szexmunkával foglalkozó fotográfiai tanulmány.
William I. Goldman 1922-ben hunyt el, és bár soha nem lett életében világhírű fotós, haláláig őrzött titka több mint egy évszázaddal később mégis ismertté tette. Még több pikáns fotót itt találsz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ilyen az élet a világ legnagyobb bordélyában
Kölnben épült fel a világ legnagyobb bordélyháza, a Pascha.
Ilyen az élet a világ legnagyobb bordélyában: tizenkét emeletes házban szolgálják ki a kuncsaftokat
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Wikipédia.)
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.