Az anyósod kezében van a kapcsolatod?
A férfiaknak gyakran nehezebb a leválás, mint a nőknek.
Zavar, hogy a párod mindig az édesanyjának ad igazat? Talán hozzá rohan segítségért és lelki támaszért? Vagy attól tartasz, hogy az anyósod túlságosan is beleszól a kapcsolatotokba?
Egyáltalán nem vagy egyedül a problémával, hiszen elterjedtebb jelenségről van szó, mint gondolnád. Az anyák és fiaik közötti kapcsolat igencsak szövevényes lehet.
A párokkal végzett kutatások meglepő eredménye, hogy több férfi inkább az anyjának ad igazat vitás kérdésekben, mint a párjának.
Úgy érzi, meg kell őt védenie a barátnőjétől - vagy a feleségétől -, mert utóbbi az erősebb, aki jobb helyzetben van, tehát neki kell engedményeket tennie. A barátnő ilyenkor persze megbántva és visszautasítva érezheti magát, és felteheti a kérdést a párjának, hogy kinek az oldalán áll.
Ha hasonló problémával küzdesz, nem árt figyelembe venned, hogy férfiaknak az édesanyjukhoz való kötődése más, mint a nőké. Bár a párkapcsolati kötődés mintái mindkét nem esetében a szülőkkel való viszonyra épülnek, a nők általában hamarabb elkezdik felépíteni a saját határaikat az édesanyjukkal szemben.
Ők rutinosabban kezelik, ha kritizálják a mamájukat, sőt, gyakran maguk is így tesznek, mert könnyebben tudatosítják és elfogadják a hibáit. A férfiak viszont hajlamosak túldimenzionálni az anyjukat érő támadásokat.
A pszichológusok szerint ennek oka is a kamaszkorban keresendő. A lányoknak több lehetőségük volt, hogy kipanaszkodják magukat a barátnőiknek az anyjuk viselkedésével kapcsolatban, és általában abban is több gyakorlatot szereztek, hogy hogyan építsék fel a határaikat vele szemben. A fiúknak viszont, mivel nekik nem az anyjuk adja át a szerepmintákat, általában kevesebb dolguk akad kamaszkorban a tőle való elszakadással. Ezek a problémák náluk sokkal inkább a párkapcsolat során kerülhetnek elő, és ilyenkor sem a saját küzdelmüket élik meg, hanem a párjukét és az édesanyjukét.
Mindezt tovább nehezíti az anyós ambivalens viszonya a menyéhez. Sok esetben egyszerre van benne szeretet iránta, valamint kétségek, hogy vajon megfelelő társa lesz-e a fiának, és hogyan fog hatni az új nő jelenléte az ő és a gyereke kapcsolatára. Így aztán könnyen két tűz közé kerülhet az, aki egyszerre akar jó gyerek és jó társ lenni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha hasonló problémával küzdesz, akkor jó, ha tudod, hogy minél nagyobb erőket vetsz be az anyósoddal szemben, annál nagyobbra nőhet a konfliktus, de a párodat is eltávolíthatja tőled. Jobb, ha elfogadod az anyós és a kötődés jelenlétét, és nem kívánsz lehetetlent a párodtól. Előfordulhat viszont, hogy meg kell védened a saját határaidat, de ezt semmiképp se támadóan tedd - egyes szám első személyben hívd fel a párod vagy az anyósod figyelmét arra, ami zavar.
OLVASD EL EZT IS!
- anyós
- párkapcsolat
3 dolog, amit soha ne mondj a pasid anyjáról
- anyós
- párkapcsolati probléma