Az 5 legjobb kirándulóhely gyerekkel, ha nem mennél messze Budapesttől
Sétaútvonalakat, játszóparkokat, látnivalókat mutatunk, melyeket a gyerek imádni fog!
Most, hogy végre beköszöntött a napos idő, vele együtt pedig a húsvéti szabadnapok sora, érdemes kimerészkedni a természetbe, és jó mélyen beszippantani a friss levegőt. Valami mennyei érzés kicsiknek és nagyoknak is, ahogy az ember bőre magába issza a napsugarakat, és elkezdi termelni a D-vitamint - mintha szó szerint feltöltődnénk. Ugye, mondani sem kell, hogy a séta a szabadban nemcsak remek kikapcsolódás, de egészséges is?
Hogy egyszerűbb legyen a tavaszi kirándulás megszervezése, összegyűjtöttünk öt szuper kirándulóhelyet, ahová gyerekkel - is - érdemes elmenni. Elmondjuk, hogyan közelíthetők meg legkönnyebben ezek a helyek, és hova mennyibe kerül a belépő, így máris könnyebb lesz megtervezni a kiruccanást!
Gödöllői Királyi Kastély
A Gödöllői Királyi Kastély mesebeli hely, a legtöbb gyereket ámulatba ejti, amikor először megpillantja az építményt. Budapestről a H8-as HÉV-vel könnyen megközelíthető, az út így mintegy 50 percbe telik. Kocsival is az Örs vezér tér felől érdemes menni, így 35-40 perc alatt oda lehet érni a kastélyhoz. A kastély parkja ingyenesen látogatható, a kiállításokra a felnőttjegy 2600, a diákjegy 1500, a családi belépő pedig 5800 forint. Az aktuális programokról érdemes tájékozódni a honlapról vagy telefonon keresztül.
Velencei-tó
Ha már jó az idő, érdemes előkapni a biciklit is, a Velencei-tó ugyanis nemcsak fürdésre alkalmas. A Minimatiné ajánlója szerint a családi biciklitúra alkalmával érdemes útba ejteni és megnézni a Dinnyési-fertőt, mely nem is olyan régen még a Velencei-tó része volt. Vagy tekerjetek el Gárdonyban a rönkvárhoz vagy a pákozdi emlékműhöz, melyek szintén érdekes kitérői a kerékpárútnak.
A kiépített bicikliút 30-35 kilométeres, ezért jó, ha legalább egy fél napot szántok a kerékpártúrára, ha kényelmes tempóban akarjátok megtenni - márpedig gyerekkel másképp nem érdemes.
Autóval 40-50 perc alatt megközelíthető a Velencei-tó, de vonattal is megközelítőleg ugyanennyi idő alatt le lehet jutni. Ezeken a járatokon általában van biciklitárolóval ellátott kocsi, így nem kell aggódni amiatt, hogy a bringa nem fér majd fel a szerelvényre. A Déli pályaudvaron, Kelenföldön vagy Kőbánya-Kispest vasútállomáson is fel lehet szállni Velence irányába, az induló járatokról érdemes a MÁV honlapjáról tájékozódni.
Szentendrei skanzen
Azzal valószínűleg már nem mondunk újat, hogy gyerekkel érdemes legalább egyszer ellátogatni a skanzenbe. Április 1-jén és 2-án viszont kifejezetten húsvétköszöntő programokon lehet részt venni - mivel húsvétvasárnapról és húsvéthétfőről van szó, ezt azoknak a családoknak ajánljuk, akik nem szívesen várják otthon a locsolókat, és inkább vidéki környezetben elevenítenék fel a népi hagyományokat. Belépőjegyet persze váltani kell, ennek áráról itt lehet tájékozódni.
A szentendrei skanzen Budapesttől mintegy 30 percnyi autóútra található, de tömegközlekedéssel is megközelíthető. A H5-ös HÉV a Batthyány térről indul, és 40 perc alatt ér oda Szentendrére. A menetrendet a BKK honlapján lehet megtekinteni.
Kismaros-Kisrályrét kisvasút
Kismarosig kell eljutni ahhoz, hogy felszállhassatok a Királyrétig haladó kisvasútra. Autóval 50 perc alatt oda lehet érni Budapestről a kismarosi kisvasúthoz, és vonattal is csak 40-45 perc. A kisvasút királyréti végállomásától indul egy három kilométer hosszú tanösvény, mely nem megerőltető kisebb gyerekek számára sem. Így a vonatocskázást egy jóleső sétával zárhatjátok.
Ha részt vennétek családi programokon is, akkor a Királyréti Erdei Iskola és Látogatóközpont kínálatát érdemes megnézni. A kisvasút menetrendje itt elérhető, de ez ünnepnapokon változhat, ezért erre mindenképpen figyeljetek, ha április 1-jén vagy 2-án mennétek! A kisvasút jegyárairól itt lehet tájékozódni.
Budaörsi Kopárok, Csillebérc
A Széll Kálmán tértől mintegy 45 perc buszozással elérhető a 140-es járattal ez a fokozottan védett természeti terület, ahol előfordulnak olyan ritka állat- és növényfajták, mint a pannon gyík és a Szent István király-szegfű. Budapestnek ugyanerről a teréről a 21-es buszjárattal is lehet menni a csillebérci KFKI-ig, ahonnan akár babakocsival is lehet kijelölt útvonalon sétára indulni.
A budaörsi Kopárok az a kirándulóhely, ahol leginkább tavasszal érdemes túrázni, mivel ilyenkor a legjobb a terület klímája. A túraútvonalakat rövidíteni is lehet, ha a gyerekek csak kevesebbet bírnak, de figyelni kell a jelzésekre, melyekről itt lehet tájékozódni. Ugyanitt a babakocsinak kijelölt útvonal is megnézhető.
Még több kirándulóhely
A Budapest-közeli kirándulóhelyekről a többségnek a Normafa, a János-hegyi kilátó vagy Dobogókő jut eszébe, hiszen ezek a legismertebbek, ezek azonban sokszor túlzsúfoltak. Alábbi képes összeállításunkban könnyebb és meredekebb túraútvonalakat is mutatunk, illetve kellemes tavakat, ahol akár fürdeni, esetleg horgászni is lehet.
Mesebeli kirándulóhelyek Budapest közelében, amiket csak kevesen ismernek - Tavasszal a leggyönyörűbbek
Nézegess képeket!
Elolvasom