Milák Kristóf így mosolyog aranyérmével: megdöntötte Michael Phelps olimpiai rekordját

Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf olimpiai csúccsal nyert aranyérmet 200 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének szerdai napján.

A szám másik magyar indulója, Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett.

Milák Kristóf aranyérmet nyert

A 21 éves úszó már az első 50 méteren az élre állt, hiába kezdett be tőle megszokott módon a dél-afrikai Chad le Clos, London ötkarikás bajnoka. Milák féltávnál ugyan visszaesett a harmadik helyre, de a második százra fordulva magabiztos előnyre tett szert, mert közvetlen riválisai fáradni kezdtek, míg a Rióban bronzérmes Kenderesi Tamás szokásos taktikájával versenyzett, azaz a mezőny hátsó felében, hatodik-hetedik helyen tempózott energiát spórolva az utolsó 50 méterre.

milak-kristof2
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf végül 1:51.25 perccel, minden idők harmadik legjobb eredményével diadalmaskodott, és ezzel megdöntötte a legendás Michael Phelps pekingi, 2008-as olimpiai csúcsát.

milak-kristof3

- A verseny előtt elszakadt a gatyám, így már beugráskor tudtam, hogy nem lesz meg a világcsúcs. Egy ilyen kis apróság is teljesen kiszakítja az embert a fókuszból. De nem vagyok csalódott, akár holnap Kecskeméten is lehet világcsúcsot úszni - mondta a friss aranyérmes, aki hozzátette, most még azért van dolga Tokióban, mert szeretné megismételni a mostani sikerét 100 méteren is.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A Rióban bronzérmes Kenderesi Tamás egészen a negyedik helyig jött fel, végül 1:54.52 perccel csapott a célba, hét századdal lemaradva a bronzéremről. Kifejezetten csalódottan nyilatkozott.

milak-kristof-kenderesi-tamas

- A taktika jó volt. Úgy voltam vele, ha Le Clos-t lehajrázom, akkor érmes leszek. Ezt ugyan megtettem, mégse állhatok dobogóra, emiatt nagyon csalódott vagyok. Sajnos a többieket nem láttam, mert a túloldalon úsztak.

Kenderesi Tamás a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutama után.

Milák Kristóf a magyar olimpiai csapat harmadik érmét és a második aranyát nyerte a japán fővárosban.

A címvédő és világcsúcstartó Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett 200 méter vegyesen a tokiói olimpia úszóversenyének szerdai napján.

hosszu-katinka

A háromszoros olimpiai bajnok magyar klasszis a hetedik idővel került a fináléba, ahol már a pillangón látszott, hogy nem tud beleszólni a dobogós helyezésekért zajló küzdelembe, ugyanis nyolcadikként fordult az első ötven után, és ezt követően is csak nőtt a hátránya az élmezőnnyel szemben. Végül magához képest rendkívül gyenge, 2:12.38 perces idővel ért célba, az előfutamban (2:09.70) és az elődöntőben (2:10.22) is jobb időt ért el.

- Tegnap görcsösen úsztam, ma próbáltam lazábban. Így se volt jó, és úgy se. Mindent kiadtam magamból. Bosszantó, hogy 2:08.5 elég volt az aranyhoz - nyilatkozta az úszónő a döntő után.

Képes kvíz: felismered a magyar úszóolimpikonokat fotójuk alapján?

Képes kvízünkben a magyar úszósport több olimpiai bajnokát is láthatod. Teszteld tudásod, hányat ismersz fel közülük!

Kvíz: Egerszegi Krisztina 14 évesen rekordot döntött: felismered a szöuli olimpián?