A kismamák nagyjából 25%-át érinti az aranyér - nem véletlenül, hiszen a várandósság idején a szervezetben lezajló hormonális folyamatok révén hajlam alakulhat ki a visszértágulásra, mind a lábakban, mind pedig a végbél tájékán. A problémát semmiképpen sem szabad elbagatellizálni, hiszen az elhanyagolt aranyér előreeshet, és a végbél falán kidudorodva adhat újabb hírt magáról, sőt, be is vérezhet. Ekkor már mindenképpen orvoshoz kell fordulni, kezdeti fázisban azonban, amikor még csak enyhébb tünetek jelentkeznek, hatékonyak lehetnek az alábbi, sok-sok generáción át bizonyított népi gyógymódok. Kattintsd végig a galériát!

A körömvirág univerzális gyógyír: virága és levele egyaránt sebgyógyító, fertőtlenítő, gyulladásgátló hatással rendelkezik. A fentieknek köszönhetően a körömvirágból készült krém egyebek mellett az aranyeres panaszokat is nagymértékben enyhíti, illetve el is mulaszthatja.

A körömvirágkrémet egy-két csepp kamilla- vagy levendulaolajjal teheted még hatékonyabbá, ám ügyelj, hogy ezek jó minőségűek és maximális tisztaságúak legyenek.

Az aloe vera szintén valóságos csodát művelhet. Terhesség alatt szigorúan külsőleg alkalmazd, belsőleg ugyanis erős hashajtó hatással bír - az anyagcsere fokozása kívánatos ugyan aranyér esetén, de nem ekkora mértékben.

A bőséges folyadékfogyasztás, ami sok már szempontból is kívánatos, az anyagcsere kíméletes fokozásával járul hozzá a gyógyuláshoz. A folyadék alatt csapvíz, szénsavmentes ásványvíz, illetve - ha van lehetőséged ilyet előállítani - tisztított víz értendő. A kávé, a tea vagy az üdítőital nem számít bele, sőt, jobb is kerülni őket, ugyanis a tünetek súlyosbodását okozhatják.

A széklet lazításában - és ezzel a gyógyulási folyamat lerövidítésében - segíthet a szilvalekvár vagy az aszalt szilva.

Ugyanilyen jótékony hatásúak lehetnek a magnézium-szulfát-tartalmú ásványvizek. Egy kis citrommal ellensúlyozhatod a nem mindenki számára kedvelt ízüket - az ily módon a szervezetbe juttatott C-vitamin pedig szintén támogatja a gyógyulási folyamatot.

Érezhető javulás érhető el fizikai aktivitás révén is. Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, és az orvosod is egyetért vele, érdemes valamilyen kíméletes mozgásformát választanod. Ez lehet például séta, tempósabb gyaloglás, úszás vagy akár jóga is - a lényeg, hogy túlságosan ne erőltesd meg magad, és persze ne kelljen súlyokat emelned.
7 ártalmatlannak hitt gyógynövény, ami veszélyes lehet
Vannak olyan gyógynövények, amelyek alkalmazása terhesség esetén nem javallott, ugyanis vetélést, illetve koraszülést is okozhatnak. Ha kíváncsi vagy, melyek ezek, kattintsd végig a galériát!