Nyáron jön a szoptatós emoji: nem is értjük, eddig miért nem lehetett
Azt hinné az ember, legalább olyan természetes a megléte, mint egy nevetős emojinak.

Bár egyike a legtermészetesebb, egyben legcsodálatosabb dolgoknak a világon, sajnos sokan teljesen rosszul közelítik azt meg, és ferde szemmel néznek egy nyilvános helyen szoptató anyára. Talán ugyanezzel lehet párhuzamba hozni azt is, ami talán máig nem is tűnt fel neked, mégis hasonlóképpen érthetetlen: a chatprogramokban mindeddig nem volt szoptatós emoji.
Mindeddig, ugyanis nyártól végre elkövetkezik a fordulat, melynek nem csak azért örülünk, mert egy emojival több közül lehet választani. Ennél sokkal mélyebb üzenetet hordoz ez az aprócska szoptatós rajzocska: megint léptünk egyet afelé, hogy a szoptatásra ne felfoghatatlan prüdériával tekintsenek sokan, hanem olyan természetes dologként, mint akár csak egy mosolyra, melyre mint tudvalevő, sok-sok éve létezik emoji is.

Ugyanígy számos érzelemre és cselekvésre, az álmosságra, szomorúságra, haragra vagy épp az étkezésre is léteztek már apró üzenetképek, és miután a babák számára a szoptatás az étkezést jelenti, az anyának pedig egy fontos elfoglaltságot, mely közben nem - és talán egyébként sem - ér rá betűkkel bepötyögni, mivel foglalkozik, a szoptatós emoji is helyet kíván magának a sorban.
Kik indítványozták?
A szoptatós emojit nem a szolgáltatók találták ki. Egy amerikai nővér, Rachel Lee nyújtotta be a kérelmet az emojikat felülvizsgáló és engedélyező intézmény, az Unicode Consortium számára. Mivel kérelme pozitív elbírálást kapott, a szoptatós emoji létrejöhetett.
Hol és mikor lesz elérhető?
Június 30-tól fog elindulni, ám egyelőre nem minden chatprogramon lesz elérhető a szoptatós emoji. Először csak az Apple-eszközökön szerepel majd a választható jelecskék közt. Reméljük, hamar követi majd a többi márka és szolgáltató is, ezzel is erősítve azt a tudatot az emberekben, hogy a szoptatás teljesen természetes, abszolút nem a prüdériára okot adó dolog.