Így lesz sikeres ember a gyerekből
A pozitív nevelés révén csemetéd kiegyensúlyozottabb és sikeresebb lesz.
Ha azt szeretnéd, hogy gyermeked minden benne szunnyadó képességet kifejlessze, és képes legyen megküzdeni az élet nehézségeivel, be kell tartanod a pozitív nevelés három alapelvét.
Ezeket a gyerkőcben is tudatosítani kell, cikkünkből kiderül, hogyan.
Nem baj, ha a gyerek más, mint a többiek
Minden gyermek egyedülálló a maga nemében. Mindegyiküknek mások a képességeik, a gyengéik és a szükségleteik. Szülőként fel kell ismerned ezeket a szükségleteket, és segítséget kell nyújtanod ahhoz, hogy ezt kielégíthessék.
A fiúk és a lányok igényei nem szoktak azonosak lenni, egyes igények a fiúk, mások a lányok számára fontosabbak. Viszont vannak a nemektől független szükségletek is, melyek attól függenek, hogy a fiú vagy a lány milyen konkrét nehézségekkel kerül szembe, illetve milyen speciális adottságai vannak.
A gyermekek aszerint is különböznek, hogyan tanulnak, a szülőknek ezeket a különbségeket feltétlenül figyelembe kell venniük. Ellenkező esetben ugyanis elkezdik összehasonlítgatni gyermekeiket egymással, és a gyöngébbnek látszókkal elégedetlenek lesznek.
Nem baj, ha a gyerek hibázik
Minden gyerkőc hibázik. Ez tökéletesen normális dolog, és ezzel mindig számolni kell. A hibázó gyerekkel nem szabad úgy bánni, mintha rossz fát tett volna a tűzre. A kicsik a hibázás kijavítása révén tanulnak. Ezt az alapelvet úgy taníthatod meg a leghatékonyabban, ha az általad elkövetett hibákat mindig elismered. Ezáltal jó példát szolgáltatsz gyermekeidnek.
Ha a lurkók azt látják, a szüleik rendszeresen elnézést kérnek a hibáikért, lassanként megszokják, hogy felelősséget érezzenek sajátjaikért. Nem arra kell tanítani a gyerekeket, hogy bocsánatot kérjenek, hanem példát kell nekik mutatni, ugyanis a szerepmodelleket nem kiselőadásokból tanulják meg. A példamutatás révén a kicsik nemcsak azt tanulják meg, hogy felelősek a hibáikért, hanem azáltal, hogy megbocsátják szüleiknek a hibáikat, fokozatosan megtanulják azt is, milyen fontos dolog a megbocsátás.
Ártó szándék
Egyes nevelési módszerek kifejezetten ártanak a gyereknek. Tudd meg, melyek ezek, és kerüld el őket!
Nem baj, ha a gyereknek vannak negatív érzelmei is
Az olyan negatív érzelmek, mint a harag, szomorúság, félelem, bánat, kudarcérzés, csalódás, aggodalom, zavarodottság, féltékenység, megbántottság, bizonytalanság és szégyenérzet, nemcsak természetesek és normálisak, hanem a fejlődéshez szükségesek is. A negatív érzelmeket is ki kell fejezni.
Szülőként gondoskodnod kell olyan alkalmakról, amikor a gyerkőcben negatív érzelmek ébredhetnek, és engedned kell, hogy azokat ki is fejezhesse. Noha a negatív érzelmek nem jelentenek semmi bajt, néha alkalmatlan az a mód, hely és időpont, amikor azokat kifejezésre juttatják.
A dühkitörések fontos részei a kicsik fejlődésének, azt azonban meg kell tanulniuk, hogy ki tudják választani az arra alkalmas időpontot és helyet. Azt azonban semmi esetre se tedd meg, hogy a dühkitörés elkerülése végett elkezded engesztelgetni, békítgetni a gyermeket. A dühkitörés ugyanis ilyenkor csak későbbre tolódik, és könnyen lehet, hogy alkalmatlan helyen és időben jön elő, ezért nem lesz alkalmad arra, hogy kikapcsolódási időt adj neki.

A szakember-szerző által kínált lehetőség abban rejlik, hogy a pozitív gyermeknevelés módszerével lehetőséget biztosítunk a gyermekeknek, hogy felfedezzék, és kifejezésre juttassák valódi énjüket.
Kiadja a Trivium Kiadó.
Ára 2632 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.
OLVASD EL EZT IS!

- kisgyerek
- anya
Milyen anyának tart a gyerek?

- kisgyerek
- étkezés