Az üzletekben kapható játékok általában teljesen biztonságosak, ám akad köztük olyan is, ami - bár ártalmatlannak tűnik - veszélyezteti a baba vagy a kisgyerek testi épségét: mérgezést okozhat, vagy félrenyeléshez, illetve más balesethez vezethet. Lapozd végig az alábbi galériát, és tudd meg, mi az, ami véletlenül sem kerülhet az apróság közelébe.

Egyes műanyag játékokban fellelhető ftalátok károsítják a májat és a vesét, valamint az allergia és az asztma kialakulását is elősegíthetik. Ha az összetevők között DINP-t, a DIDP-t és a DNOP-t találsz, hagyd a terméket a polcon.

Csörgőből olyat válassz, ami szilárdabb anyagból készült, és a rögzítések is elég erősek - a kevésbé stabil termékek ugyanis ejtés vagy ütés hatására könnyen eltörnek, az ily módon felszabaduló darabokat pedig félrenyelheti a kicsi.

Kicsiknél tiltólistás mindenféle szétszedhető játék, melynek alkotóelemei félrenyelve ugyancsak elzárhatják a légutakat.

Hasonló veszélyt jelenthet a különböző textilfigurák orra és szeme is - a kicsi ugyanis meglepően könnyen és gyorsan leoperálhatja őket, még akkor is, ha megbízhatónak tűnik a rögzítésük.

Hagyd a polcon azokat a játékfegyvereket, amelyek alkalmasak kisebb tárgyak vagy pláne a hozzájuk gyártott töltények kilövésére.

A lufi teljesen ártalmatlannak tűnik, ám kipukkadva és részeire szakadva a kisgyerek félrenyelheti a darabkákat, és máris kész a baj.

A hintaló jó ötlet, de inkább nagyobbacskáknak. Még ez esetben is győződj meg arról, hogy a játékszer nem borul fel egykönnyen, és kényelmesen fel- és le tud szállni a gyerek, különben hatalmas esés lehet a móka vége.

Jó, ha egy játékszer muzsikál, vagy valamilyen kellemes hangeffektust képes produkálni. Ám ügyelj a hangerőre, ez ugyanis egy bizonyos határon felül halláskárosodáshoz vezethet.
Fotókon a 80-as évek legkedveltebb játékai
Némelyik retró darabbal még a mai gyerekek is szívesen eljátszanának. Nézd meg, mik voltak az egykori kisdobosok kedvencei!