Lenyűgöző fotók: ilyen gyereknek lenni a világ különböző pontjain

A képek bemutatják a világ legkülönbözőbb országaiban, kultúráiban élő gyerekek életét.

Ilyen gyereknek lenni a világ különböző pontjain
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár mindannyiunknak vannak jó vagy rossz emlékeink gyermekkorunkból, abban egyetérthetünk, hogy a miénktől sokkal különbözőbb, sokszor nehezebb gyermeksorsok is léteznek. 

Massimo Bietti olasz fotós ezekre a különbözőségekre hívja fel a figyelmet. Beutazta a világot, hogy lencsevégre kapja a világ számos pontján élő gyermekeket, és bemutassa a kultúrák közötti különbségeket, annak -  számunkra különlegesnek ható - hagyományait.  

Így élnek a gyerekek a világ különböző pontjain

A fotóművész Oroszországtól kezdve Etiópián át Pápua Új-Guineáig a világ számos országában járva mutatja be azt, hogy élnek a gyermekek. Egyes elmaradott régiókban a szegénység, az oktatás hiánya, a nem megfelelő egészségügyi ellátás nagyban meghatározza az ott élő gyermekek életét: mégis, ezeken a fotókon nem a szomorúság, a kétségbeesés és az elkeseredettség, de a vidámság és a boldogság látszik kis arcukon.

Vietnámban, ebben a szalmatetejű fakunyhóban se fűtés, se gáz, se villany nincs. A szegény sorsú gyerekeknek nem jut drága ajándékra, mégsem ettől függ a boldogságuk. Egy egyszerű buborékfújóval is remekül szórakoznak.
Fotó: Instagram/maxxetto
Indiában, a Puskár nevű kisvárosban a gyerekek arcán is ott a mosoly: boldogan hintáznak az épületet tartó vasrudakon.
Fotó: Instagram/maxxetto
Pápua új-guineai kisfiúk festett arccal, kagylókból, kövekből kirakott nyaklánccal és színes madártollakból készült fejfedővel. Bambuszból készült íjjal játszanak.
Fotó: Instagram/maxxetto
Észak-Szibériában teljesen mást jelent a gyerekkor fogalma. Mértek már mínusz 62 fokot is, így az ott élőknek alaposan fel kell öltözniük, hogy ne fagyjanak meg, de még így is simán elgyalogolnak az óvodákba, iskolákba, munkahelyekre. Ennek a kislánynak a kedvenc játéka egy plüssállatka.
Fotó: Instagram/maxxetto
Az Etiópia és Szudán határvidékén élő népcsoportoknál a nők ajaktányért viselnek, majd a fiatal lányok ajkát is bemetszik, az agyagból vagy fából készült tányérokat pedig az évek során egyre nagyobbra cserélik ki. Ezen a fotón az édesanya épp nem visel tányért, de látszik, ajkai mennyire megnyúltak.
Fotó: Instagram/maxxetto
Nepál fővárosában, Katmanduban a gyerekek szegénységük és sanyarú sorsuk ellenére is elégedettek, hiszen számukra ez a természetes, ez a megszokott. Itt épp ebédelnek, asztal és székek híján a földről, evőeszközök nélkül fogyasztják el a rizst.
Fotó: Instagram/maxxetto
Japán egyik legkülönlegesebb turisztikai látványosságai a rókaközség és a nyúlsziget mellett az őzrezervátumok, ezeket az állatokat pedig szentként tisztelik.
Fotó: Instagram/maxxetto
Pápua Új-Guineában a férfiak életét évszázadokon át földért és disznókért folytatott harc töltötte ki, így teljesen természetes, ha egy kisfiú saját maga vágja le az elemózsiát.
Fotó: Instagram/maxxetto
Kambodzsa a buddhizmus egyik hazája, ahol a családok tagjai - beleértve a gyermekeket is - évente akár többször is bevonulnak a kolostorokba, hogy néhány hetet, hónapot ott töltsenek, és meditációval, tanulással foglalkozzanak. A fiú könyvet olvas egy hatalmas fa árnyékában.
Fotó: Instagram/maxxetto
Vanuatu különleges lakói a sötét bőrű, ám tejfölszőke hajú gyerkőcök és felnőttek, akik egy genetikai mutációnak köszönhetik különleges megjelenésüket. Főként csupaszon mutatkoznak, vagy fűszoknyát hordanak.
Fotó: Instagram/maxxetto

Borító- és ajánlóképek: Instagram/maxxetto

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük