8 jel, ami magnéziumhiányt jelez a terhesség alatt: nem csak haskeményedést okozhat
Az alábbi tünetek magnéziumhiányra utalhatnak.
A terhesség kilenc hónapja alatt számos hormonális és fizikai változás megy végbe a női szervezetben, hiszen a magzat fejlődése miatt a méh növekszik, és a has alakja is folyamatosan változik. Ebben az időszakban számos olyan tünetet tapasztalhat a kismama, amelyek elsőre akár ijesztőnek is tűnhetnek.
Sajnos nem minden terhesség könnyű, vannak, akik számos egészségügyi problémával találják szemben magukat a várandósság során, legyen szó gyomorégésről, terhességi cukorbetegségről, aranyérről, hasi görcsökről, feszülő pocakról.
A magnéziumhiány jelei
A várandósság során megnő a kismama vitamin- és ásványianyag-szükséglete. A folsavat például már a terhesség tervezésekor érdemes szedni, de a megfelelő magnéziumpótlás is elengedhetetlen a babát várók számára.
A magnézium az ideg- és izomműködésben, a csontok és fogak felépítésében, az enzimek és szinte minden anyacsere-folyamat működésében szükséges elem. Mivel a kisbabák a növekedés során „elveszik” azt, amire szükségük van, így sok kismamánál jelentkezhet magnéziumhiány is, amelynek tünetei az alábbiak lehetnek:
- alhasban érzett görcsös összehúzódások,
- izomgörcsök, lábgörcsök,
- haskeményedés,
- fejfájás,
- étvágytalanság,
- enyhe méhösszehúzódások,
- depresszió,
- ingerlékenység.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A felnőtt ember napi magnéziumszükséglete 300-400 mg közötti, ám ennek töredékéhez jutnak csak hozzá táplálkozással, ezért elengedhetetlen a megfelelő magnéziumpótlás. Terhesség esetén 400 mg mennyiséget jelent naponta, azonban ezt nem érdemes túllépni, mivel túladagolása hasmenést, szájszárazságot, gyengeséget, súlyosabb esetben tüdőödémát is okozhat.
Magnéziumban gazdag ételek
A táplálékkiegészítőkön és terhesvitaminokon túl természetes forrásból is pótolható. Mivel a B6-vitamin segíti a magnézium hasznosulását, érdemes őket párhuzamosan fogyasztani.
Zöldségek: spenót, sóska, kelkáposzta, mángold.
Gyümölcsök: banán, avokádó.
Hüvelyesek: sárgaborsó, lencse, szójabab, csicseriborsó.
Olajos magvak: tökmag, dió, mandula, kesudió, napraforgómag.
Teljes kiőrlésű gabonák és álgabonák: búza, zab, árpa, quinoa, hajdina.
Halak: hering, ponty, lazac, makréla.
3 dolog, amit feltétlenül nézz meg a terhesvitamin címkéjén
A gyógyszertárak és drogériák polcain rengeteg típusú, összetételű és márkájú terhesvitaminnal találkozik az ember. Vajon melyik a legjobb választás, és mi alapján döntsön a kismama? Ennek jártunk utána.
3 dolog, amit feltétlenül nézz meg a terhesvitamin címkéjén, mielőtt megveszed
A gyógyszertárak és drogériák polcain rengeteg típusú, összetételű és márkájú terhesvitaminnal találkozik az ember.
ElolvasomBorító- és ajánlóképek: Getty Images Hungary