Amit a japán iskolákban másképp csinálnak: érezni tilos, takarítani, önfegyelmezni kötelező

Vajon jobb az ő iskolarendszerük, mint a miénk vagy más európai országoké? Szigorú szabályok vonatkoznak a diákokra.

Japán iskolások élete
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Japán kultúrája, az ott élők mentalitása, mindennapjai sok szempontból nagyon eltérő a miénktől és általában más országokétól, beleértve iskolarendszerüket is.

A legtöbb japán iskolát jellemzi egyfajta túlszabályozottság, ami nemcsak a tanulásra terjed ki, hanem a gyerekek viselkedésére, személyiségére is: ezekben az intézményekben érezni sem lehet szabadon.

Japánban egyébként 100%-os az iskolázottság, és nincs írástudatlanság. Bár a középiskola már nem kötelező, a diákok 96%-a folytatja tanulmányait. Iskolarendszerük a miénktől vagy más európai országokétól különbözik: hat év általános iskola után három év junior középiskola következik, majd három év senior középiskola és négy év egyetem.

A japán diákok egy napja az iskolában hatórás, amit tanítás utáni foglalkozások követnek. A diákok matematikát, társadalomtudományt, zenét, technikát, testnevelést és házvezetést tanulnak. Egyre több iskolában vezetik be az angol nyelv oktatását is.

Iskolája válogatja, hogy melyik évfolyamtól - az elit iskolákban rendszerint korábban -, de a hetedik-nyolcadik osztálytól már kötelezően egyenruhát viselnek a diákok.

A japán iskolákban maximális fegyelmet várnak minden téren, és a gyerekek tanúsítják is azt. Ha nincs jelen a tanár betegség miatt, nem küldenek be helyettes oktatót. A diákok ilyenkor síri csendben olvasnak, vagy egyedül tartják meg az órát.

A következő képek kíséretében további érdekességek következnek a japán diákok mindennapjairól, iskolai megjelenésükről, tiltott és elvárt dolgaikról.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük