Amit a japán iskolákban másképp csinálnak: érezni tilos, takarítani, önfegyelmezni kötelező
Vajon jobb az ő iskolarendszerük, mint a miénk vagy más európai országoké? Szigorú szabályok vonatkoznak a diákokra.


- Pattanás, puffadt arc és bőrszárazság: az alkohol a bőrre is káros hatással van »
- Furcsa képek jelentek meg a 35 éves Irina Shaykról: zöld hajjal mutatja be a magányos jövőt »
- 7 híresség, aki divatot teremtett merész frizurájával: már akkor így viselték a hajukat, amikor még senki nem merte bevállalni »
- Kiderült, Dobó Kata miért szakított Andy Vajnával: 8 év után zárta le élete egy szakaszát
- Auschwitzban halt meg a 14 éves lány: utolsó fotói még megrázóbbak színesben
- Anyja egy kartondobozban hagyta a fiút születése után: a férfi 30 év múlva megkereste
- Fekete Dávid válik: felesége a három gyerekkel elhagyta
- Hogy néz ki egy női test közel 100 kilós fogyás után? A 31 éves nő bátran megmutatta, miután egészséges lett
Japán kultúrája, az ott élők mentalitása, mindennapjai sok szempontból nagyon eltérő a miénktől és általában más országokétól, beleértve iskolarendszerüket is.
A legtöbb japán iskolát jellemzi egyfajta túlszabályozottság, ami nemcsak a tanulásra terjed ki, hanem a gyerekek viselkedésére, személyiségére is: ezekben az intézményekben érezni sem lehet szabadon.
Japánban egyébként 100%-os az iskolázottság, és nincs írástudatlanság. Bár a középiskola már nem kötelező, a diákok 96%-a folytatja tanulmányait. Iskolarendszerük a miénktől vagy más európai országokétól különbözik: hat év általános iskola után három év junior középiskola következik, majd három év senior középiskola és négy év egyetem.
A japán diákok egy napja az iskolában hatórás, amit tanítás utáni foglalkozások követnek. A diákok matematikát, társadalomtudományt, zenét, technikát, testnevelést és házvezetést tanulnak. Egyre több iskolában vezetik be az angol nyelv oktatását is.

A japán iskolákban maximális fegyelmet várnak minden téren, és a gyerekek tanúsítják is azt. Ha nincs jelen a tanár betegség miatt, nem küldenek be helyettes oktatót. A diákok ilyenkor síri csendben olvasnak, vagy egyedül tartják meg az órát.
A következő képek kíséretében további érdekességek következnek a japán diákok mindennapjairól, iskolai megjelenésükről, tiltott és elvárt dolgaikról.
OLVASD EL EZT IS!

- fejlesztés
- gyerekjáték