Bár a mindennapok során az étrend-kiegészítők hasznosak lehetnek az optimális tápanyagbevitel szempontjából, nem szabad elfelejtkezni arról, miért mondják, hogy az adott készítmény kiegészíti, nem pedig pótolja a változatos étrendet.
De mit tegyen az ember tavasszal, a jó idő hajnalán, ha szeretné vitamindús ételekkel ellátni a családot, a gyerekeket, miközben esetleg nem is nyúl tablettákhoz? A megoldás adott. Tévedés ugyanis, hogy csak a nyárnak, minden évszaknak, a télnek is megvannak a maga vitaminforrásai, és megvannak a tavasznak is: képeken hét áprilisi, amiket a gyerek is szeretni fog.

Hónapos retek
Valóságos vitaminbomba a kora tavaszi roppanós hónapos retek: C-vitamin, szelén, kálium, kalcium, kén és folsav is van benne, ráadásul, mint a keresztesvirágú növények általában, ez is antioxidáns, rákellenes zöldség.

Zöldborsó
Nemcsak a színe csodás, de az íze is remek, vitamintartalmáról nem is beszélve: a zsenge tavaszi zöldborsó C-, K-, B- és A-vitaminban, mangánban, vasban, cinkben, káliumban és fehérjében is gazdag, ráadásul rosttartalma is magas.

Spenót
Bár most biztosan sok olvasó felszisszen, nem lehetetlen a spenótot sem megszerettetni a kicsikkel. Sok múlik a tálaláson és a kreativitáson, hiszen nemcsak főzelék, de például egy spenótos tészta is a fogyasztásának egy módja lehet. Kihagyni mindenesetre kár lenne: K-, A-, C-, B-, E-vitamin, ásványi anyagok és omega-3 is van benne.

Fejes saláta
Tavasszal a fejes saláta is egyike lehet a vitaminbeviteli forrásoknak. C-, B-vitamin és béta-karotin-, vagyis A-elővitamin-tartalma, folsav- és vastartalma is mellette szól, plusz méregtelenítő és salaktalanító is. Cézár-salátaként elkészítve a gyerekek kedvence lehet.

Alma
Hogy mondjunk azért gyümölcsöt is, ne csak zöldséget, kedvelt vitaminforrás lehet tavasszal is az alma, amihez gyakorlatilag egész évben hozzá lehet jutni, hála az almatermesztők hűtő- és tárolótechnológiájának. Az alma tartalmaz C-, B-vitamint, magnéziumot, vasat, káliumot, rákellenes, jót tesz a szívnek, a keringésnek és az emésztésnek is. Ugye, hogy egy kész csoda?

Olajos magvak
Értékes olajokban, E- és B-vitaminban, magnéziumban, omega-3-ban és rostban gazdagok - magvakat egész évben, így tavasszal is érdemes tehát fogyasztani, persze csak ésszel. A gyomrot megterhelhetik nagy mennyiségben, és a kalóriabevitelre is érdemes ügyelni. Fontos továbbá, hogy ne sózottat válasszon az ember, mivel azzal egészségtelenül sok só jut be a szervezetbe.

Teljes kiőrlésű pékáru
Végül, ami nagyon fontos, megszívlelendő szabály egész évre nézve, hogy a hizlaló, tápanyagszegény, emésztéslassító fehér kenyeret el kell felejteni, és áttérni a teljes kiőrlésű pékárukra. Ezek ugyanis vitaminokban, ásványi anyagokban és rostban is gazdagok. Kínáld friss házi túrókrémmel, natúr joghurttal, sovány sonkával, egészségesen! Ha drágállod a bolti kenyereket, süss otthon magad, nem nehéz: ugrás egy könnyű kenyérreceptre.
Mit eszik a gyerek reggelire?
A reggeli a legfontosabb főétkezés, amely a napi szellemi és fizikai teljesítményt nagyban meghatározza. A te gyermeked mit szokott enni reggel? Nézd meg képeken, milyen a jó és a rossz reggeli!
Mit eszik a gyerek reggelire?
Nézegess képeket!
Elolvasom