Fokozza a gyerek állóképességét, és javítja a koordinációt: így hat az idegrendszerére a görkori és a roller
Nemcsak szórakozásra és önfeledt kikapcsolódásra alkalmasak, de számos területen fejlesztő hatással is bírnak.
A jó időben a gyerkőcök szívesen kint vannak a szabad levegőn. Előkerülnek a labdák, bringák, görkorik, rollerek és gördeszkák, amelyek amellett, hogy önfeledt kikapcsolódást nyújtanak számukra, a készségeiket is fejlesztik.
Nem véletlenül hívják fel a figyelmet a szakemberek és pedagógusok a gyerekkori mozgás fontosságára, hiszen hozzájárul az idegrendszer megfelelő működéséhez, és elősegíti az agyban az olyan idegi kapcsolatok létrejöttét, amelyeknek fontos szerepük van a beszédfejlődésben, későbbiekben pedig az olvasás és írás elsajátításánál.
Miért jó, ha görkorizik vagy rollerezik a gyerek?
A görkorcsolyázás és rollerezés bármilyen életkorban elsajátítható, és a szórakozás mellett számos készséget fejleszt.
Fejleszti a mozgást, javítja a koordinációt
A görkori nem csak arra jó, hogy erősítse a gyerkőc láb- és törzsizmait, de fejleszti a mozgáskoordinációt és egyensúlyérzéket. A lábakat összehangolt munkára kell fognia, amelyek kiválóan hatnak a jobb és bal agyféltekék összehangolására is, kanyarodásnál pedig egyensúlyoznia kell, hogy ne essen el. Rollerezés során is kitartó figyelemre és koncentrációra van szükség ahhoz, hogy a gyerkőc egyik lábával hajtani tudja magát, majd cseréljen, és ugyanezt tegye a másik lábával.
Ügyességi feladatok görkorival és rollerrel
Jelzőbójákkal különböző ügyességi feladatokat is végezhet a gyerkőc, például kerülgesse görkorival vagy rollerrel az egyre kisebb távolságokban elhelyezett terelőbójákat, illetve hordja át őket az egyik oldalról a másikra!
Fejleszti a kognitív képességet
A görkorizás vagy rollerezés pozitívan hat a kognitív teljesítményre is, hiszen a mozgás során olyan agyi pályákat aktivizál, amelyek segítségére lesznek a beszéd, olvasás vagy írás elsajátításában.
Térészlelés és koncentráció
Akár görkoriról, akár rollerről van szó, mindkét sporteszköz megtanítja őt arra, hogy koncentráljon mozdulataira, valamint megítélje testének térbeli elhelyezkedését a mozgás, a sebesség és az irány hármasában. A térérzékelés azért is fontos, hogy megfelelően tudjon tájékozódni, és a különböző, téri pozíciókat jelölő szavakat - jobbra, balra, előtt-mögött - könnyebben megértse.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Önbizalmat ad
Bármilyen közlekedési eszközt is választ a gyermek, a gyakorlás révén egyre magabiztosabb lesz, ami az egészséges önkép kialakításában is nagy szerepet játszik. Az önbizalom mellett egy nagy adag bátorságra is szert tehet, így visszahúzódóbb gyerekeknek is kifejezetten ajánlott a használatuk.
Hatszor hatékonyabb, mint a meseolvasás
A Los Angeles-i Kaliforniai Egyetem kutatói arra törekedtek, hogy meghatározzák azokat a kulcsfontosságú tényezőket, amelyek hozzájárulnak a gyermek nyelvi fejlődéséhez.
Hatszor hatékonyabb, mint a meseolvasás: így fejleszd a gyerek kommunikációs képességét
A megfelelő mennyiségű beszélgetés a gyerek kommunikációs képességeit is fejleszti.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)