A 4 legerősebb természetes csodaszer vérszegénységre

Látszólag nem súlyos betegség, ám a gyerek szellemi és pszichomotoros fejlődését is hátráltathatja.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A vérszegénység, orvosi nevén anémia a vörösvértestek számának vagy azok hemoglobin-tartalmának nagymértékű csökkenését jelenti, aminek következményeként a szövetekhez nem jut elegendő oxigén. Túlnyomórészt gyerekeknél és serdülőknél jelentkezik - nekik a gyors fejlődés-növekedés miatt több vasat, illetve vitaminokat kellene bevinni a szervezetükbe, ám táplálkozásuk gyakran nem fedezi ezt a szükségletet.

Hosszabb távon a vashiányos állapot elősegítheti más betegségek kialakulását, ráadásul szellemi-lelki szinten is negatív hatással van a csemetédre. Tudd meg, miként orvosolhatod kíméletesen, egyszersmind hatékonyan a problémát.

A vérszegénység tünetei

Számos kisebb-nagyobb jel utalhat arra, hogy a gyerek anémiában szenved - a következők a leggyakoribbak:

  • Sápadt bőszín, a nyálkahártyák sápadtsága.
  • Fáradékonyság, aluszékonyság.
  • Étvágytalanság.
  • A fertőzésekre való fokozott hajlam.
  • Az aktivitás és a koncentrálóképesség csökkenése.

A fehér bőrű gyerekek alkati adottsága a sápadtság, esetükben a szem kötőhártyájának és a fülcimpa vérteltségének mértéke az irányadó.

A vérszegénység kezelése

A vérszegénység kialakulásában a vas, a folsav, az E- és a C-vitamin hiánya játssza a legfőbb szerepet. A vérkép vizsgálatával kideríthető, hogy melyik alapvető elem nincs jelen kellő mennyiségben a gyerkőc szervezetében.

Ezt követően a vizsgálat eredményének megfelelő gyógyszeres kezelésre lehet szükség, ám - az orvos tudtával és beleegyezésével - a gyerek étrendje révén felgyorsíthatod a gyógyulási folyamatot.

A 20 legütősebb étel a fejlődő szervezetnek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Vastartalmú ételek: vörös húsok, szárnyasok, hal, tojás, gabonafélék, diófélék, müzlik.
Folsavtartalmú ételek: teljes értékű gabonák, dúsított müzlik, zöldségek, teljes kiőrlésű gabonafélék, sovány húsok, hal, tojás, tej, tejtermékek.
C-vitamin-tartalmú ételek: citrusfélék, brokkoli, zöldpaprika, paradicsom, leveles zöldségek, karfiol, sárgarépa, dinnyefélék, bogyós gyümölcsök, papaja, mangó.
E-vitamin-tartalmú ételek: avokádó, magvak, diófélék, növényi olajok.

A gyógyuláshoz hozzájárulhat még a kíméletes életmód, a kiadós alvás, valamint az, ha a gyereket rendszeresen éri napfény - az UV-veszély miatt azonban a szabadban tartózkodást érdemes a kora délelőtti és a késő délutáni órákra korlátozni.

Tudj meg többet a gyerekbetegségekről
Kattints képgalériánkra, ahol a gyerekbetegségek okai és kezelése mellett még számos hasznos, a lurkókkal kapcsolatos információt találhatsz.

Természetes gyógymódok

Fűben-fában orvosság, tartja a mondás, ami a vérszegénység esetében is igaz. Ha az orvosnak nincs ellenvetése, a természet patikájához is segítségért folyamodhatsz. Az ismert füvesasszony, Maria Treben - akit Isten patikáriusaként is emlegetnek - az alábbiakat javasolta.

Csalán

Csészénként egy jó kávéskanál csalánt forrázz le, fél perc múlva szűrd le. Napi adagja egy-két csésze. Néhány hétnél tovább azonban ne add a gyereknek, vízhajtó hatása miatt ugyanis káliumhiányt okozhat - holott ez az ásványi anyag elengedhetetlen az izmok, egyebek között a szívizom megfelelő működéséhez.

Palástfű

Csészénként egy tetézett kanálnyi palástfüvet forrázz le. Hagyd állni fél percig, majd szűrd le. Naponta legfeljebb egy csészével kortyolgasson el belőle a gyerek.

Apróbojtorján

Csészénként egy bő kávéskanálnyit forrázz le, fél perc után szűrd le. Napi egy csészénél többet ebből se igyon a gyerkőc.

Svédkeserű

Alkoholtartalma miatt kisgyereknél természetesen szóba sem jöhet, ám kamasz esetében a fent említett teák valamelyikéhez hozzákeverhetsz egy kiskanál svédkeserűt. Az adag egyik felét reggeli előtt, másik felét reggeli után igya meg csemetéd.

Mérgező növények a szabadban

A sok áldásos hatású növény mellett akad néhány mérgező fajta is. Videónkból megtudhatod, melyektől távol kell tartanod csemetédet.

Megelőzés a továbbiakban

Ha sikerült orvosolni a problémát, ugyancsak a szakember engedélyével megelőzésképpen valamilyen vastartalmú étrend-kiegészítőt is adhatsz a gyereknek.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A megfelelően kiválasztott készítmény a vas mellett biztosítja a fejlődéshez szükséges más ásványi anyagokat, illetve vitaminokat is. Nemcsak a gyermekkori vérszegénységet küszöböli ki, hanem annak lehetséges, nem hematológiai - azaz vérrel kapcsolatos - következményeit is, mint a növekedésbeli visszamaradás és a kívánatosnál lassabb ütemű szellemi, illetve pszichomotoros fejlődés.

Cikkünk Gustavo Villalobos és Myriam Canas Gyermekeink egészsége című könyve alapján készült, amely az Alexandra Kiadó gondozásában jelent meg.

Ezt is szeretjük