Hiába edzel, nem fogysz? Ez az egyszerű ok állhat a háttérben
Elárulja a szakértő
Kremer Kaposi Péter elárulja, mi áll a hiába várt súlyvesztés mögött.

- Bő 20 évet letagadhatna ez a 60 éves nő, amire az öltözködésével is rásegít: nála a kor tényleg csak egy szám »
- A sztárok szettjeit másolja le a molett nő, hogy bebizonyítsa, a méret nem akadály: ilyen csinos és nőies »
- A Vezércsel 24 éves színésznője nem a snassz ruhák híve: imádjuk Anya Taylor-Joy stílusát »
- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Friss felvételen a 85 éves Alain Delon: volt felesége társaságában fotózták le
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
Ha elhatároztad, hogy végre rendszeresen edzel, ám néhány hét elteltével még egyetlen kilótól sem sikerült megszabadulnod, az eredménytelenség könnyen lelombozhat.
Nem vagy azonban egyedül a problémával, sőt, egy, a DailyMailen megjelent cikk tanúsága szerint az edzőterembe járók negyede hízásnak indul, amikor elkezd sportolni.
Hiába edzel, nem fogysz?
Akik rendszeres edzésbe fognak, könnyen szembesülhetnek azzal, hogy hiába mennek el a tornaterembe akár heti három-négy alkalommal, nem csökken a kilók száma - sőt, gyakran többet mutat a mérleg.
Egy diétás kiegészítőket gyártó cég által készített felmérés szerint az edzőterembe járók 26%-a súlygyarapodást tapasztal, amikor elkezd rendszeresen mozogni.
A megkérdezettek 49%-a nyilatkozta, hogy változatlan maradt a súlya, és csupán 27%-uk állította, hogy kevesebbet mutatott a mérleg. Hogy mi állhat a meglepő jelenség mögött, arról a szakembert kérdeztük meg.
A személyi edző véleménye
Nagyon gyakori jelenségről van szó - mondja Kremer Kaposi Péter. Rengeteg embert ismerek, akik akár már évek óta lejárnak edzeni, és bár erősödtek, izmosodtak, a rajtuk lévő felesleg jottányit sem csökkent.
Elcsépelt, de igaz állítás, hogy a fogyás túlnyomórészt a táplálkozáson múlik. A dolog borzasztó egyszerű: megenni 500 kalóriát - ami egy nagyobb kakaós csigának felel meg - körülbelül öt perc, míg ledolgozni egy-másfél óra. Ez persze intenzitásfüggő, de az átlagember teljesítőképessége nagyjából ennyi.
Veszélyes finomított ételek
A problémának két aspektusa van. Először is a finomított ételek: ötszáz kalóriát tartalmaz egy tábla csoki, amit szinte emészteni sem kell, hiszen finomított szénhidrátok vannak benne, így a szervezet rögtön el is tárolja zsírként. Egy kiló almában vagy fél kiló csirkében nagyjából ugyanennyi kalória van, ám ezeknek a táplálékoknak a megemésztése már időbe és energiába kerül.
Túlélésre programozva
Hogy miért éget az emberi szervezet csak ötszáz kalóriát intenzív mozgással egy óra alatt, annak evolúciós okai vannak. Mint minden élőlény, te is túlélésre vagy programozva, vagyis tested a legkevesebb energiafelhasználás mellett próbál működni. Ha belegondolsz, maga a csoda, hogy egy 90 kilós izmos test egy órán át tud kocogni mindössze egy tábla csokiból nyert energiából.
Kardiózás előtt és után
Kattints az alábbi videóra, és hallgasd meg, mit javasol a személyi edző kardiózás előtt és utánra!
Egy heti munkát egy óra alatt tönkretehetsz
A lényeg tehát, hogy ha kocogsz, sétálsz napi egy órát, és ezzel elégetsz hetente nagyjából 3500 kalóriát, akkor körülbelül fél kiló zsírfeleslegtől szabadulhatsz meg egy hét alatt. Ám ezt helytelen táplálkozással akár egy óra alatt vissza is szedheted.
Amit még fontos tisztázni, hogy sokan azt hiszik, ha ebédre elpusztítottak egy jó nagy adag ételt, azt két óra múlva ledolgozzák egy kis futással. Ez azonban nem egészen így működik: a szervezet a már felszívódott tápanyagokból nyer energiát, amit megettél, az menthetetlenül elraktározódik.
OLVASD EL EZT IS!

- fitnesz
- edzésterv hasra
Lapos has, kemény popsi! Képeken a 4 legjobb fitball-gyakorlat

- torna
- megelőzés