A fogyáshoz és életmódváltáshoz vezető út egyik első és legfontosabb lépése, hogy megpróbáld kiiktatni az egészségtelen, kalóriadús, hizlaló táplálékokat. Nem minden esetben olyan nyilvánvaló azonban a probléma, mint az olajban sült burgonya esetében.
Akadnak olyan hizlaló ételek is, melyekről sokan nem is sejtik, mennyi bennük a kalória, míg más táplálékokról azt gondolnád, egészségesek, noha valójában megakasztják az anyagcserét, és fokozzák a szervezetben a gyulladást.
Becsapós, hizlaló ételek
Ezek a látszólag egészséges, diétás táplálékok könnyen romba dönthetik a fogyókúrádat, hiszen hiába cseréled le rájuk a korábban megszokott ételeket, azt remélve, hogy ezektől fogyni fogsz, valójában a kalóriabeviteleden semmit sem vagy csak nagyon keveset változtattál. Mutatunk tíz ételt, mely becsapós lehet a fogyni vágyók számára.

A tofu tele van vassal és növényi fehérjékkel, míg 100 grammonként csak 94 kalória. A probléma az elkészítésnél következik csak, amikor, ha olajat használsz, azt szivacsként szívja fel.
Fotó: VeselovaElena / Getty Images Hungary

A puffasztott rizs valóban zsír- és kalóriaszegény, mégis gond van vele. Ez az étel ugyanis csaknem tömény szénhidrát, mégsincs benne szinte semmi rost, így nem csillapítja jól az éhséget.
Fotó: Nicodape / Getty Images Hungary

Ha gluténérzékeny vagy, fontos, hogy gluténmentes termékeket válogass, azonban, ha nem, teljesen felesleges ilyet fogyasztanod, ugyanis ennek semmi köze a diétához és a kalóriatartalomhoz.
Fotó: minoandriani / Getty Images Hungary

A müzliszeletek ugyan több rostot tartalmaznak, mint az ugyanekkora csokik, meglepő módon kalóriatartalmuk nem sokban különbözik, sőt, szénhidrátjaik java is az éhséget fokozó gyors felszívódású csoportba tartozik.

A szárított gyümölcsök jó esetben csak annyiban különböznek a frisstől, hogy hiányzik belőlük a víz, ám emiatt máris öt-nyolcszor több bennük a cukor, így a 100 gramm szőlő 60 kalóriájához képest a mazsolában 460 van. Ráadásul mellé a gyártók gyakran további cukrot adnak.
Fotó: egal / Getty Images Hungary

A gyümölcslevekben ugyan vannak antioxidánsok és vitaminok, de nincsen bennük elég gyümölcsrost, így a lében lévő fruktóz gyorsan felszívódik, megemeli a vércukrot, majd később növeli az éhséget. További probléma, hogy a bolti leveknél ehhez extra cukrot is adnak.
Fotó: genious2000de / Getty Images Hungary

A vörösborról biztosan hallottad, hogy antioxidánsokat tartalmaz, és csökkenti egyes betegségek kockázatát. A diétába mégsem illik jól, hiszen poharanként 150 kalória, sőt, étvágynövelően hat.

Sajtokból a diéta során nagyon válogasd meg, milyet és mennyit eszel. A mesterséges sókkal ömlesztett, színezett, erősen ízesített termékek megakasztják az anyagcserét, ám a jó minőségű sajtokban is sok a zsír és a kalória, így mértéket kell tartanod velük.

A darált húsok sokszor becsapósak, főként a pulyka, melyet sokan automatikusan egészségesnek hisznek. Ilyenkor ugyanis nem látványos, mennyire zsíros a hús. Figyeld a csomagoláson a számokat, vagy válassz a pultból, és daráltass le a hentessel részeket, így biztosra mehetsz!

A diákcsemegébe mazsola és más szárított gyümölcsök kerülnek, sőt, csokoládéval, mézzel is kiegészítik a gyártók, ami sokkal erősebben fokozza az éhséget a magvakhoz képest, és a tápértéke is rosszabb.
Fotó: juliedeshaies / Getty Images Hungary