Milyen gyakran kell szellőztetni a hálószobában?

A szakértő válasza

Dr. Wolfgang Feist szerint nem elég a napi két szellőztetés.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A modern, jól záró műanyag ablakoknak megvan az a tulajdonságuk, hogy nem jut át rajtuk a levegő. Ez a fűtési szezonban örvendetes, ám azon kívül a lakás szellőztetése szempontjából hátrányos lehet.

Napjában egyszer-kétszer szinte mindenki átszellőzteti a lakást, hiszen ennyi idő alatt megérződik a levegőn az alacsony oxigéntartalom. De milyen gyakori szellőztetés számít ideálisnak, mondjuk, a hálószobában?

A ritka szellőztetés következményei

Míg a régi faablakok az esetek többségében nem zártak tökéletesen, itt-ott vékony repedések is megjelenhettek rajtuk, addig a modern műanyag nyílászárók sokkal jobban tömítenek, nem engedik szellőzni a lakást. Ezen tulajdonságukból adódóan rosszabb lesz a lakótérben a levegő higiéniája.

A vízpára-lecsapódás - és a ritka szellőztetés - következtében könnyebben foltosodnak, penészesednek a falak. Ezek pedig nem csupán esztétikai problémát jelentenek, hanem károsíthatják az épület szerkezeti elemeit, ráadásul könnyen vezethetnek légúti megbetegedésekhez, asztmához, allergiához.

Milyen gyakran kell szellőztetni a hálószobát?

Értelemszerűen azt a helyiséget kell leggyakrabban szellőztetni, amelyet a legtöbbet használsz, valamint, ahol a legtöbb pára képződik. Mivel a hálószobán elvileg legalább napi nyolc órát töltesz, a konyhában és a fürdőben pedig a legmagasabb a páraképződés esélye, erre a három helyiségre kell különösen odafigyelned.

A szakértő szerint: naponta négyszer

Dr. Wolfgang Feist, az Ergänzungen zum Thema Wohnungslüftung: Wie oft muss gelüftet werden? szerzője szerint nehéz általános érvényű választ adni arra, milyen gyakran van szükség a lakás szellőztetésére. Ez ugyanis függ az ablak méretétől, a lakás méretétől, a lakók számától és egy sor más tényezőtől.

A gomba ellenes plusz

Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Promóció

Ha azonban egy hozzávetőleges számra van szükség, úgy napi négy szellőztetést javasol Feist, aki a német Passzívház Intézet megalapítója és vezetője. Fontos, hogy ez a négy időpont lehetőleg egymástól távol essen, tehát az az ideális, ha nagyjából hatóránként szellőztetsz. Természetesen a nyári hónapokban valamivel könnyebb a helyzeted, hiszen, ha éjszakára bukóra állítod az ablakot, már biztosítottad is a hálószoba minimális légcseréjét.

Ezt is szeretjük