5 tuti tipp stressz ellen

A stressz századunk új betegsége, mely sokszor végződik rákkal, szívrohammal vagy éppen depresszióval. Tanuld meg hétköznapi trükkjeinket, és kerüld el a bajt!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mi az a stressz?

A stressz a szervezet reakciója egy ingerre: készültségbe helyezkedik valamilyen szokatlan, veszélyes vagy ismeretlen helyzettel, állapottal szemben. A vészhelyzet érzése miatt feszültség uralkodik el rajtad, a vegetatív idegrendszer aktívvá válik, tehát felgyorsul a szívdobogás, nő a vérnyomás, és cselekvési kényszer uralkodik el rajtad. Fizikai megjelenésében ez sokszor párosul izzadással, az arc kipirosodásával, kézremegéssel vagy légszomjjal.

Mit okozhat a stressz?

A stressz, ha már meghaladja a szervezet tűrőképességét, akkor nagyon sokféle betegséget okozhat. Ha valaki nagyon feszült, akkor nem bír enni, vagy ellenkezőleg, egész nap csak eszik, vagy nem tud aludni, állandóan fáradt és ideges.

Semmihez nincs türelme, koncentráló képessége csökken. Ha ezek az állapotok sokáig nem szűnnek meg, akkor az alábbi betegségekre számíthatsz nagy eséllyel:

  • idegösszeroppanás
  • alvászavarok
  • agyvérzés
  • szívroham
  • gyomor-, illetve nyombélfekély

Mit tehetsz ellene?

Nyilván nem tudsz egy lakatlan szigetre költözni, ahol teljesen stresszmentesen élhetnéd az életed, de vannak olyan apró kis trükkök, melyekkel a hétköznapok feszültsége könnyebben feldolgozhatóvá válik.

1. tipp – azonosítsd a várható stressz forrását!

Mindig amikor tudod, hogy nehezebb időszak előtt állsz, akkor lépésről lépésre haladj végig az eseményeken, hogy tudd, mi lesz az, ami igazán igénybe veszi majd szervezeted. Gondold végig a lehetséges megoldásokat, könnyítéseket. Bármilyen hihetetlen, de ha pontosan tudatosítod magadban, hogy mi okozhat majd feszültséget, tested könnyebben oldja fel magában.

2. tipp – mozogj!

A testmozgásról köztudott, hogy oldja a feszültséget. Ezért iktasd be a heti tervbe, hogy legalább kétszer egy héten sportolj. Ez tulajdonképpen akármilyen sport lehet, de fontos, hogy élvezd, mert ha nyűg az egész, akkor csak még jobban felidegesíted magad rajta.

3. tipp – színhatás

Dőlj hátra, és képzeld magad elé a zöld szín egy számodra szimpatikus árnyalatát. Koncentrálj szívverésedre, lélegezz nyugodtan, és képzeld, hogy minden bosszúság elhagyja tested. Három perc után szorítsd ökölbe kezed, és nyújtózz nagyot. A zöld nyugtató és stimuláló hatású, a koncentrációval párosítva biztosan segít a megnyugvásban.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

4. tipp – jógázz!

A jóga nemcsak testednek nyújt kitűnő kikapcsolódást, hanem szellemed is pihenteti. De csak és kizárólag azoknak ajánlott, akik bármilyen vonzalmat éreznek a jóga iránt. Kitartás és türelem szükséges hozzá.

5. tipp – engedj a feszültségnek!

Sokaknak nem segít, ha különböző eszközökkel megpróbálják csökkenteni a bennük lévő stresszt, ők inkább a gőz kiengedését választják, tehát összetörnek egy tányért, és üvöltöznek néha egyet-egyet. Ez a módszer azért működhet, mert ha ennyire abszurd helyzetbe állítod saját magad, az egész nevetségesnek tűnik. A nevetés pedig a legjobb stresszoldó.

OLVASD EL EZT IS!

no szomor
  • menstruáció
  • női egészség

A menstruációs panaszok lelki háttere

Ezt is szeretjük