Képeken 6 bevált dolog nikotinéhség ellen

Ami tényleg működik

A fahéj, a pitypang vagy a futás segíthet leküzdeni a dohányzás utáni kínzó vágyat.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár az utolsó cigi elszívását követő 48 órán belül kiürül a nikotin a szervezetedből, az utána való sóvárgás még hetekig fennállhat. Ha nem vagy híve a rágóknak, a tapaszoknak vagy a mágneses rezonanciának, lapozd át az alábbi galériát, és tudd meg, milyen módszerekkel csökkentheted a nikotinéhséget!

Rágcsálj fahéjrudat, ha le akarsz szokni! Talán meglepően hangzik, de a fahéj nagyobb mennyiségben szárítja a nyálkahártyát, ami ahhoz hasonló érzést kelt a szájban, mintha elszívtál volna pár szál cigit. Az illata ellenben sokkal kellemesebb.

Az Exeteri Egyetem kutatása szerint a dohányázásról való leszokást jelentősen segítette, illetve a nikotinéhséget csökkentette a rendszeres futás. Tudj meg többet a vizsgálatról!

A Buffalói Egyetem közegészségügyi szakemberei szerint a zöldség- és gyümölcsfogyasztás segít a nikotinéhség leküzdésében. Ennek hátterében az állhat, hogy a magasabb rostbevitel növeli a telítettségérzést, ami ezért segít, mert a dohányosok sokszor összetévesztik az éhséget a cigaretta utáni vággyal.

Sokkal nagyobb valószínűséggel sikerül letenned a cigit, ha párod támogat az elhatározásodban, illetve, ha együtt szoktok le a dohányzásról.

Az olajos magvak rágcsálása segíthet, ha munka közben feszült vagy, és rágyújtanál. Ráadásul kevésbé hizlal, mintha megennél naponta néhány szelet csokit.

Az olyan gyógynövények, mint az édesgyökér vagy a pitypang, segítenek csökkenteni a nikotinéhséget. Ha rád tör a vágy, hogy rágyújts, kortyolj el egy csésze méregtelenítő hatású gyermekláncfűteát!

A helyes fogmosás sárga fogak ellen

A dohányzás nemcsak a tüdődet, hanem a fogaidat is megviseli, kattints az alábbi videóra, és tudd meg, hogyan ápold helyesen őket!

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük