Így válassz nassolnivalót, ha inzulinrezisztens vagy - Erre a tápanyagra érdemes összpontosítani
Ez a néhány szempont segíthet abban, hogy megtaláld az egészséges harapnivalókat akkor is, ha inzulinrezisztens vagy.
Ha te is a nassolás szerelmese vagy, de közben igyekszel kordában tartani a testsúlyodat, tudod, hogy nem a csoki és a chips a legjobb harapnivaló két főétkezés között. De akkor mit ehetsz fogyókúra alatt egy esti filmezésnél? Az Experimental and Clinical Endocrinology & Diabetes című szaklapban 2019-ben megjelent kutatás szerint nem kell aggódnod, mert rengeteg rágcsálnivaló létezik, amelyek támogathatják a súlycsökkentésed, sőt akkor is működnek, ha cukorbeteg vagy inzulinrezisztens vagy.
Erre a tápanyagra érdemes összpontosítani
Néhány egyszerű kritérium betartásával olyan harapnivalókat választhatsz, amelyek amellett, hogy szabályozzák a vércukorszinted, még a fogyásban is segítenek. Ha te is szívesen csipegetsz napközben, de nem tudod, milyen az egészséges rágcsálnivaló, akkor jól figyelj, mert eláruljuk, mi alapján választhatod ki őket.
Tartsd be a következő szempontokat vásárlás közben, és elkerülheted, hogy olyan élelmiszert emelj le a polcról, ami veszélyeztetné a súlycsökkentésed, vagy negatív hatással lenne a vércukorszintedre.
Figyelj a rostokra!
Nem lehet elégszer elmondani, mennyire fontos a megfelelő rostbevitel a szervezetünk számára. Ezek az emészthetetlen szénhidrátok segítenek szabályozni a vércukorszintet, hozzájárulnak az egészséges emésztéshez, és hosszú időre garantálják a teltségérzetet. Így nemcsak a falási rohamokat kerülheted el, hanem az anyagcsere-folyamataidat is stabilizálhatod. Kitűnő rostforrások a friss gyümölcsök, zöldségek, hüvelyesek, diófélék és magvak. Ha arról is szívesen olvasnál, mennyi rostra van szükséged egy nap, ide kattintva megteheted.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Válassz jó zsírokat!
A zsíroknak négy fő típusa van: telített, transz-, egyszeresen telítetlen és többszörösen telítetlen zsírsavak. Az Amerikai Diabétesz Szövetség azt ajánlja, hogy a cukorbetegséggel és inzulinrezisztenciával élők a "jó", vagyis az egyszeresen telítetlen és többszörösen telítetlen zsírok fogyasztására összpontosítsanak, miközben korlátozzák a telített zsírok és a transzzsírok fogyasztását.
Köztudott, hogy az olajos magvak és diófélék bővelkednek jó zsírokban. 100 gramm dió 65 gramm zsírt tartalmaz, amiből 47 gramm többszörösen telítetlen, ebből 9 gramm omega-3, és 38 gramm omega-6-ot tartalmaz. Ugyanennyi mandula 50 gramm zsírt tartalmaz, amiből 32 gramm egyszeresen telítetlen és 12 gramm többszörösen telítetlen zsírokat tartalmaz. A chiamag is jó választás lehet müzlikbe, pudingokba keverve, hogy tele van rostokkal és fehérjével, többszörösen telítetlen omega-3, illetve omega-6 zsírsavat tartalmaz.
Fogyassz növényi alapú fehérjéket!
A növényi alapú fehérjék beiktatása az étrendbe növelheti az inzulinérzékenységet, ami jó hatással van az inzulinrezisztenciával küzdők egészségére, valamint a fogyókúrát is támogathatja. Egyes kutatások szerint azoknak, akik több növényi fehérjét fogyasztanak, jobb a testtömegindexük és a koleszterinszintjük, mint azoknak, akik nem figyelnek arra, hogy megfelelő mennyiséget vigyenek be belőle.
Mindent összegezve, ha inzulinrezisztenciád van, és fogyni szeretnél, a legjobb, ha olyan nassolnivalókat választasz, amelyek természetes módon tartalmaznak rostot, egészséges zsírokat és növényi alapú fehérjét. Fontos azonban megjegyezni, hogy a mértékletesség kulcsfontosságú, ha a fogyás a célod.
Olvass tovább! Az Alzheimer-kórt is előre jelezheti a mikrobiom-vizsgálat
A bélmikrobiom számos módon befolyásolja a szervezet működését, ezért egészségének fenntartása rendkívül fontos feladat. Rossz működése akár az Alzheimer-kórt is előre jelezheti. Azt, milyen állapotban van, mikrobiom-vizsgálattal ellenőrizheted. Alábbi cikkünkben bemutatjuk, hogyan zajlik, és hol érhető el.
Az Alzheimer-kórt is előre jelezheti a mikrobiom-vizsgálat: hogyan zajlik, és hol érhető el?
A szervezetünkben megtalálható mikroorganizmusoknak nagyon fontos szerepük van az egészség megőrzésében. Még az Alzheimer-kórt is előre jelezhetik.
Elolvasom(A képek forrása: Getty Images Hungary)