Heti hány perc edzés kell rák és elhízás ellen?
Kíváncsi vagy, mennyi az ajánlott testmozgás alsó határa, amivel elkerülhetőek bizonyos problémák?
Az ausztrál kormány Egészségügyi Minisztériuma és a Queenslandi Egyetem nemrégiben új, közös sajtóközleményt adott ki, melyben meghatározták, mennyi aktív mozgás lenne ideális egy felnőtt embernek.
Az új fizikai aktivitás irányelvének nevezett elképzelés kimondja, hogy egy felnőtt életmódját heti kétszeri 150-300 perces testmozgás tenné egésszé.
Hazánkban is érdemes megfogadni ezeket az ajánlásokat, hiszen a születéskor várható átlagéletkor részben a mozgásszegény életmód miatt alacsony Magyarországon.
Miért fontos a mozgás?
Brown professzor, a Queenslandi Egyetem mozgás-egészség kölcsönhatással foglalkozó kutatója szerint az új iránymutatás egyfajta prevenciós célzattal segíthet abban, hogy az ausztrál felnőttek még többet mozogjanak.
Elmondta, hogy a szigetországban az elhízás már komoly egészségügyi tényezővé vált, sok megbetegedést okoz a súlytöbblet, különösen azoknál a felnőtteknél, akik napi hét-tíz órát ülnek, hiszen ez nagyban befolyásolja az anyagcserét, ezáltal pedig az egészséget és a közérzetet is.
Brown professzor ezért azt javasolta, hogy a lakosok a felső határt tartsák szem előtt, azaz a heti öt órát mozogják le. Sőt, hangsúlyozta, hogy azok, akik eddig inaktívak voltak, azaz nem sportoltak, nem mozogtak szinte semmit, szintén kezdjenek bele valamilyen sporttevékenységbe, még ha nem is mindjárt heti 300 percben, mert a kevés mozgás még mindig több, mint ha nem csinálnának semmit.
Más szerint is hasznos
Dr. Nicola Burton, az UQ központ testmozgással és egészséggel foglalkozó kutatója úgy fogalmazott, hogy izgalmas látni, ahogyan a mentális egészség és a testmozgás előnyeit mind inkább elismerik és hangsúlyozzák. Szerinte az új irányelvet minden 18 és 64 év között embernek alkalmaznia kellene, függetlenül a kulturális hátterétől, a nemétől vagy a képességeitől.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Helyes testtartás futás közben
A futás azért praktikus mozgásforma, mert akkor végezheted, amikor tudsz rá időt szakítani, ráadásul ingyen van. Így csináld helyesen!
Minket is érinthet
Mind a daganatos megbetegedések, mind az elhízás hátterében állhat a mozgásszegény életmód, ezért függetlenül attól, hogy a kutatást és az irányelvet az ausztrál emberekre vonatkoztatják, nem árt, ha te magad is megfogadod a Queenslandi Egyetem professzorának tanácsát. Heti öt óra aktív mozgás egyáltalán nem sok, ha csak napi szinten egy órát foglalkozol magaddal, máris sok egészségügyi problémát elkerülhetsz. Ha szeretnéd tudni, hogy a túlsúly ellen hány perc futás ajánlott, kattints korábbi cikkünkre!
OLVASD EL EZT IS!
- fitnesz
- személyi edző
Edzés saját testtel: 3 popsi- és combformáló gyakorlat
- fitnesz
- zsírégetés
Mennyi kardió edzés kell a fogyáshoz?
- fitnesz
- személyi edző